تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد 
الرئيسيةPortalمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوثبت نامورود

شاطر | 
 

 استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

پستعنوان: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الثلاثاء أبريل 21, 2009 10:31 am

بيانيه شماره 2 و متن استعفاي امروز محمد مايلي كهن:
من لايق و شايسته سرمربيگري تيم ملي ايران نيستم

سرمربي تيم فوتبال ايران با انتشار بيانيه شماره 2 خود اعلام كرد لايق و شايسته سرمربيگري تيم ملي نيست.محمد مايلي كهن امروز متن بيانيه شماره 2 خود كه در واقع متن استفعفايش از سرمربيگري تيم ايران محسوب مي‌شود را به شرح زير صادر كرد:
بسمه تعالي
بيانيه شماره 2
مربي شدن چه آسان، آدم شدن محال است
نمي‌دانم چه بگويم، چه بنويسم. به قول مجري محترم برنامه نود، اين روزها بلوايي در فوتبال ما به وجود آمده كه قداست آن را زير سوال برده كه همه آن ناشي از بيانيه احمقي به نام مايلي كهن است. بله؛ محمد مايلي كهن. اين مزدور به مردم و ميهن، كه به يكباره تمام قداست و زيبايي فوتبال ما را شكسته و تنها نيمه خالي ليوان را ديده و همواره فرياد سر مي‌دهد اي مردك (مايلي كهن) چگونه به خودت اجازه دادي با الفاظي مانند گنده باقالي، كوتوله و ... تقدس شعاري حماسي مانند توپ، تانك، فشفشه و ... را از بين ببري. شعار پرمحتوا و زيبايي كه در عين سادگي در مقاطع مختلف كاربرد اساسي داشته؛ نه تنها در روابط با مايلي كهن بلكه ديگران نيز از آن بي‌بهره نمي‌مانند.(داور، بازيكن، مربي و ...) .
اي خائن(مايلي كهن) آدم بي‌منطق و نادان چرا و با كدام منطقي توي احمق به هنگام مسابقه تيم سايپا با استقلال تهران، هنگامي كه شعار مي‌دادند توپ، ‌تانك، فشفشه، مايلي كهن و... توي نادان در صندليت نشستي و دم برنياوردي. اي مردك چرا با ديگران هم آواز نشدي و آن شعار را تو نيز سر ندادي، تازه گناه بزرگتر اينكه چرا گوش پسرت (از معدود دفعاتي بود كه در ورزشگاه حاضر مي‌شد) را نكشيدي و به او نگفتي كه پسرم تو هم اين شعار زيبا و بي‌مانند را هم صدا با تماشاچيان فهيم زمزمه كن. توپ، تانك، فشفشه و ...
پسرم آنها به دليل حضور مبارك تو در كنار من سنگ تمام گذاشتند و دارند پدرت را بيش از هميشه مورد لطف و تشويق خود قرار مي‌دهند.
پسرم هيچ مي‌داني كه پدرت در تمامي دوران قهرماني‌اش اين گونه مورد لطف و حمايت قرار نگرفته بود. به راستي اي مزدور، خائن، گلادياتور، با كدام منطق و جسارتي به خود اجازه دادي كه بازيكنانت بدون غل و زنجير در مسابقات حاضر شوند.
اي مردك عقب‌مانده در هزاره سوم با كدام جسارتي اين همه اتحاد و همدلي بين تماشاگران را ناديده گرفته و درصدد آن هستي تا در بين آنها فاصله انداخته و اختلاف به وجود آوري. چگونه است كه چشمانت را بستي و بهترين تماشاگران دنيا را نمي‌بيني.
اي بدبخت فلك زده، اي مردك عقب افتاده، بيشتر اين عقب‌افتادگي‌ات به خاطر اين است كه نمي‌خواهيم تماشاگرنماهاي واقعي را از كانال تلويزيوني همسايه ببينيم، هر چند چند بار دعوت شدي و ديدي كه تماشاگرنماها چگونه بازيكنانشان را وقتي گل مي‌زنند مي‌روند و در بغل آنها قرار مي‌گيرند. اگر تماشاگرنماها نبودند كه مي‌بايستي تكه بزرگ بازيكن، گوش او مي‌شد. بيچاره در به در از آن جا مانده، از اين جا رانده. اگر او تماشاگرنما نبود كه فاصله سكوهاي تماشاگران با زمين مسابقه از بين نمي‌رفت و مي بايستي بين آنها خندقي كنده مي‌شد.
بله آنها تماشاگرنما هستند كه پس از اتمام بازي براي هر دو تيم دست مي‌زنند. اصلا آنها نه تنها تماشاگرنما هستند بلكه شرف و غيرت و مردانگي ندارند. مگر مي‌شود تيم مورد علاقه‌شان بازي را واگذار كند و او براي تيم خود و رقيبش دست بزند.مگر مي‌شود تيم مورد علاقه‌اش در پايان مسابقه بازي را واگذار كند و رگ گردنش بيرون نزند. مگر نمي‌ديدي كه اين مسابقه آخرين مسابقه تيم مورد علاقه او و تو مي‌باشد. پس بايد بر اساس اصول حرفه‌اي گري از هر طريق ممكن و با هر ترفند در اين مسابقه پيروز از زمين خارج شود.
اينها را كه ديدم و شنيدم به خود آمده و گفتم پس اي آدم كوتوله اين اراجيف چه بود كه در بيانيه اول نوشتي. اين همه غوغا و بلوا در فوتبال نجيب و پاك ما بوجود آوردي. از خودت خجالت بكش و به خاطر اين همه پاكي، دوستي، صميميت، اتحاد، مردانگي، تماشاگر خوب، بازيكن خوب، داور خوب، مربي خوب، مدير خوب، ورزشگاه خوب، فدراسيون خوب، روزنامه خوب، خبرنگار خوب، تلويزيون خوب، راديوي خوب و خيلي خوب‌هاي ديگر و به خاطر اينكه قداست اين همه خوبي‌ها‌ را شكستي از همه معذرت بخواه و طلب عفو كن و با صداي بلند بگو من لايق و شايسته مربيگري تيم ملي كشورم نيستم و از اول هم ما اشتباه بوديم.
عجيب است كه روده‌درازي مي‌كنم اما اين پسر؛ عليرضا (نوه‌ام) اين شعر را مي‌خواند: يك توپ دارم قلقلي، سرخ و سفيد و آبي، مي‌زنم زمين هوا مي‌ره، نمي‌دوني تا كجا مي‌ره. من اين توپو نداشتم ،‌مشقامو خوب نوشتم ، بابام بهم عيدي داد يك توپ قلقلي داد.
بابا ،عليرضاي بهتر از جانم تو هم وقت گير آوردي اما به خودم مي‌آيم و مي‌گويم اين پسر 3 ساله از من كوتوله 55 ساله عقلش بيشتر است. صدايش مي‌كنم و مي‌گويم، عزيزم عجب توپي، عجب صفايي، عجب معرفتي، عجب مروتي، عجب مردانگي، عجب دوستي، بابا عليرضاي بهتر از جانم مي شه به من هم يكي از اون توپ ها را بدي و با همان پاكي و صداقت صميميت و معصوميت تو.
محمد مايلي كهن از همه جا رانده و مانده اما يارب نظر تو برنگردد.
اما این تمام ماجرا نیست
مظلوم نمايي مایلی کهن هیچ وقت صورت مسئله رو پاک نمیکنه . شعاری که هواداران در روی سکو دادند گناه اما الفاظ رکيکي که شما بر دهان در مقابل ميليون ها آوردید بیشتر از آن تماشاگران است . شما همتای از همه جا بی خبر خود را کوبیدید آیا کار شما درست است . واقعا متاسفم برای شما . شمایی که هنوز نمی تونید حرف زدن کجا باید چگونه باشه
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
احمد

احمد

تعداد پستها : 50
Registration date : 2009-04-21

پستعنوان: رد: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الثلاثاء أبريل 21, 2009 11:42 pm

فقط میتونم بگم متاسفم در ایران کسانی بر صندلی سر مربی گری تیم ملی میرسند که از ادب بهره ای نبرده اند . اون از علی دایی و اینم از ممد مایلی . واقعا به زبان آوردن این جملات از کسی که مدام از خدا و پیغمبر حرف میزنه بعید بود . منم نمیخوام حرکت هوادارا رو توجیح کنم اما این کار مایلی کهن از تمام اون حرکات بدتر بود .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
احمد

احمد

تعداد پستها : 50
Registration date : 2009-04-21

پستعنوان: رد: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الثلاثاء أبريل 21, 2009 11:51 pm

توضيحات كفاشيان درباره استعفاي مايلي‌کهن
فوتبال- همشهري آنلاين:
رئيس فدراسيون فوتبال گفت: محمد مايلي‌كهن اصرار داشت كه نمي‌تواند به تيم ملي كمك كند.
علي كفاشيان بعد از استعفاي محمد مايلي كهن در اين باره با فارس گفت‌و‌گويي انجام داد

• شما دقيقا چه زماني از بيانيه شماره 2 مايلي كهن كه به نوعي استعفانامه است مطلع شديد؟
من از روي سايت خبرگزاري‌ها استعفانامه مايلي كهن را ديدم و پيش از اينكه اين استعفانامه يا به قول شما بيانيه شماره 2 روي سايت‌ها برود هيچ چيزي از مايلي كهن به عنوان استعفا دريافت نكردم.

•با مايلي كهن تماس گرفتيد؟
بله؛ با ايشان گفت‌و‌‌گو كردم و مايلي كهن تاييد كرد كه اين بيانيه صادر كرده و روي خروجي خبرگزاري‌ها فرستاده است. البته من از ايشان تشكر مي‌كنم كه حسن نيت خود را نشان داد و پيش از آنكه اتفاق بدي براي تيم ملي بيفتد استعفا كرد. گرچه من اعتقاد دارم مايلي كهن مي‌توانست موفق باشد چون كارنامه قابل قبولي داشت اما اصرار او بر اين بود كه نمي‌تواند با تيم ملي ادامه دهد در حالي كه هنوز كارش را آغاز نكرده بود.

•سرمربي جديد تيم ملي داخلي است يا خارجي؟
مسلما در شرايط كنوني گزينه خارجي نمي تواند براي تيم ملي مفيد باشد و من احتمال حضور يك سرمربي خارجي را بعيد مي‌دانم. ما بايد از سرمربي استفاده كنيم كه از فوتبال ايران شناخت خوبي داشته باشد و ليگ را به خوبي بشناسد. اميدوارم پس از انتخاب سرمربي جديد همه دست در دست دهيم و با حمايت رسانه‌ها و وفاق ملي قطعا تيم ملي ايران را به جام جهاني 2010 افريقاي جنوبي صعود خواهد كرد.

•شما از مايلي كهن شناخت داشتيد؟
ايشان يكي از بهترين مربيان ايران است، اما اصلا فكر نمي‌كرديم كه چنين اتفاقاتي بيفتد. ضمن اينكه مسائلي كه در حين بازي استقلال و سايپا اتفاق افتاد هيچ ارتباطي به فدراسيون فوتبال نداشت و مايلي كهن در بيانيه‌هايش نشان داد كه فدراسيون در اين باره بي‌تقصير است.

•اما مايلي كهن در جلسه‌اي كه صبح دوشنبه با شما برگزار كرد از عدم حمايت فدراسيون از او به خاطر الفاظ ركيك و ناشايستي كه شنيده بود از فدراسيون فوتبال گله كرده بود.
فدراسيون فوتبال در اين باره به صورت قانوني عمل كرد و پرونده خاطياني را كه به مايلي‌كهن توهين كرده‌اند را به كميته انضباطي فرستاد. مطمئنا اين كميته به صورت مستدل و با اسناد و مدارك حكم لازم را درباره اتفاقات بازي استقلال و سايپا كه باعث رنجش مايلي‌كهن شده بود صادر خواهد كرد.

•با توجه به تعويض دو مربي در يك ماه اخير فكر نمي كنيد تيم ملي زمان را از دست داده باشد؟
در هر صورت قرار بود اردوي تيم ملي 20 ارديبهشت تشكيل شود و بازيكنان تيم ملي در اين تاريخ بر اساس دعوت از آنها به اردوي تيم ملي بيايند. ما هنوز زمان داريم و اميدواريم كه تيم ملي در 3 بازي آينده نتيجه بگيرد و به جام جهاني صعود كند.

•ظاهرا كميته فني فدراسيون فوتبال به زودي تشكيل جلسه خواهد داد؟
ببينيد، كميته فني فقط مي‌تواند درباره صلاحيت فني تيم و نحوه چينش نفرات و تاكتيك تيم اظهارنظر كند وگرنه انتخاب سرمربي تيم ملي مستقيم بر عهده فدراسيون فوتبال است.

•شما در روزي با استعفاي مايلي كهن موافقت كرده‌ايد كه اكثر اعضاي هيئت رئيسه در فدراسيون حضور نداشتند.
من تلفني نظر همه آنها را گرفتم و آنها پس از ديدن بيانيه مايلي كهن با پذيرش استعفاي او موافقت كردند و اين شد كه به صورت رسمي هم اعلام كرديم
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
احمد

احمد

تعداد پستها : 50
Registration date : 2009-04-21

پستعنوان: رد: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الثلاثاء أبريل 21, 2009 11:52 pm

واقعيت استعفاي مايلي‌كهن، از ديروز تا امروز

در حالي كه برخي تصور مي‌كنند استعفاي مايلي‌كهن مربوط به جلسه روز گذشته فدراسيون است؛ اما سرمربي تيم ملي امروز اين تصميم را گرفته است.

به گزارش خبرگزاري فارس، بيانيه محمد مايلي‌كهن درباره امير قلعه‌نويي باعث شد اين مربي روز گذشته به فدراسيون فوتبال برود و با مسئولان آن تشكيل جلسه دهد.
قابل پيش‌بيني بود كه بيانيه مايلي‌كهن عليه قلعه‌نويي، تبعاتي را به دنبال داشته باشد. اين موضوع روز گذشته در جلسه مايلي كهن با تاج و كفاشيان مورد بررسي قرار گرفت. جالب اينكه در اين جلسه، عزيز محمدي كه يكي از اعضاي هيات رئيسه و رئيس سازمان ليگ برتر است، حضور نداشت؛ اما يكي از سايت‌ها از حضور او در اين جلسه خبر داده بود.
در مطلب اين سايت عنوان شده بود كه محمدي مانع استعفاي مايلي كهن است. اين در حالي است كه رئيس سازمان ليگ برتر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اعلام كرد كه به دليل فوت يكي از بستگانش، در فدراسيون حضور نداشته و در تهران نيست.
اين گوياي عدم صحت خبر استعفاي مايلي كهن در روز گذشته است. چگونه ممكن است فردي كه در جلسه حضور نداشته، مانع استعفاي سرمربي تيم ملي شود؟ آيا مي‌توان به ماهيت اين خبر اطمينان كرد؟ جالب اينكه اين سايت ساعتي بعد خبر خود را اصلاح كرد و نوشت مايلي كهن دست فدراسيون را براي هر گونه تغيير باز گذاشته است.
چند ساعت پس از اين موضوع، كميته تيم‌هاي ملي تشكيل جلسه داد. علي كفاشيان پس از اين جلسه در گفت و گو با خبرنگاران استعفاي مايلي كهن را كذب محض عنوان كرد.
ساعتي پس از اين، در يكي از برنامه‌هاي تلويزيوني، مواردي مطرح شد كه موجب تعجب همگان شد. در اين برنامه زنده تلويزيوني، مصاحبه رئيس فدراسيون گلچين شد و قسمتي كه درباره استعفاي مايلي كهن و كذب بودن آن بيان شده بود، پخش نشد.
در همان برنامه، مجري كه در هفته هاي گذشته علاقه خود در نبود مايلي كهن را بارها به نمايش گذاشته بود، سعي داشت به نوعي مسئولان باشگاه استقلال و فدراسيون را تحريك كند تا از بركناري و اخراج مايلي كهن سخن بگويند. به راستي، چه چيز باعث مي شد تا به حضور اين مربي ايراد گيرد؟
پس از اين ماجرا، محمد مايلي كهن صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس، خبر استعفاي خود را اعلام و تاكيد كرد كه اين اتفاق امروز رخ داده است. به نظر مي رسد پس از ماجراهاي روز و شب گذشته، سرمربي تيم ملي تصميم گرفته از سمت خود استعفا كند.
برخي مسئولان فدراسيون، برنامه تلويزيوني شب گذشته را در استعفاي سرمربي تيم ملي بي‌تاثير نمي‌دانند. جايي كه مسئولان رسانه ملي و شبكه مذكور، مجري جوان خود را رها كردند تا بي محابا به مايلي كهن بتازد و جبران شكستي كند كه در مناظره چندي پيش آنها روي داده بود؛ البته اين بار در غياب رقيب. جالب اينجاست كه شماري تصور مي‌كنند خبر ديروز درست بوده و غافل از اين هستند كه مايلي كهن امروز استعفا كرده و در جلسه ديروز بحثي در اين مورد مطرح نشده است. خبر حضور عزيز محمدي در اين جلسه كه آن روز در فدراسيون نبوده، خود گوياي صحت و سقم ماجرا است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
احمد

احمد

تعداد پستها : 50
Registration date : 2009-04-21

پستعنوان: رد: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الثلاثاء أبريل 21, 2009 11:59 pm

خدادادعزيزي : كوتاهي قد قلعه‌نويي حكمت خداوند استمصاحبه خبر ورزشي با خداداد عزيزي
×××

حماسه‌ساز ملبورن علاقه زيادي به مايلي كهن دارد و همواره از اون به عنوان يكي مربي اخلاق‌گرا ياد كرده اما حالا خيلي از حر‌ف‌هاي مرد محبوبش ناراحت است. خداداد در همين خصوص به خبر ورزشي گفت:

به شخصه اگر از كسي ناراحت باشم حتما به زبان مي‌اورم يا در مقابل عمل زشت واكنش نشان مي‌دهم اما معتقدم نبايد در بحث‌ها، جدل‌ها و درگيري‌ها از يكسري لغات استفاده كرد. لغاتي كه به خود فرد ربطي ندارد. اينكه قد اميرقلعه‌نويي كوتاه است حكمت خداوند است كه اگر اين مساله دست خود آدم بود حتما چند سانتي بلندتر مي‌شدند.

از حاجي مايلي كه انساني معتقد هستند و همواره به ما هم تاكيد مي‌كردند حرمت‌ها را حفظ كنيم بعيد بود شخصي را به خاطر قد و قامتش به تمسخر بگيرد. بالاخره همه ما را خداوند آفريده و از من گرفته تا خود آقاي مايلي كهن عيب و نقص داريم و نبايد ديگران را بابت قد و قامت بلند و كوتاه يا مثلا كچلي مسخره كنيم.

در اين وضعيت تيم ملي به آرامش نياز دارد و به ايجاد تنش به ضرر خودمان است. اميدوارم تمام حرف و حديث‌هاي گذشته همين امروز خاتمه يابد تا به تيم ملي آسيبي نرسد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
احمد

احمد

تعداد پستها : 50
Registration date : 2009-04-21

پستعنوان: رد: استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود   الأربعاء أبريل 22, 2009 12:06 am

سخنان مايلي كهن و اطلاعيه استقلال

باشگاه استقلال تهران در خصوص اظهارات اخير محمد مايلي كهن سرمربي تيم ملي فوتبال اطلاعيه صادر كرد.

ايرنا: باشگاه استقلال تهران در خصوص اظهارات اخير محمد مايلي كهن سرمربي تيم ملي فوتبال اطلاعيه صادر كرد.

در اين اطلاعيه ضمن اشاره به اينكه ادبيات خود را اصلاح كنيد، آمده است: ظرف دو روز گذشته محمد مايلي كهن، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران و تيم سايپا به اظهار نظر درباره باشگاه استقلال پرداخته است كه لازم مي دانيم مواضع باشگاه را نسبت به گفته هاي ايشان اعلام داريم:

1- ايشان در مصاحبه با برنامه ورزش از نگاه دو در شب گذشته (‌جمعه شب )عده اي از تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادي در روز پنجشنبه گذشته را با قماربازان و شرط بندها در انگليس مقايسه كردند، سرمربي تيم ملي ايران قطعاً آگاه هستند فعل حرامي مانند قمار و شرط بندي جايگاهي براي دفاع و قياس با ديگر رفتارها در دين مبين اسلام از خود باقي نمي گذارد .

مقايسه اوباش هاي انگليسي با عده اي از طرفداران قياس نامناسبي بود و فراموش نكرده ايم در سالهاي نه چندان دور آشوبگرهاي انگليسي چه فجايع خونباري را در بروكسل بلژيك به وجود آوردند.

چگونه است كه اكنون محمد مايلي كهن با شنيدن چند شعار زشت، غيراخلاقي و ناپسند عليه خود، قماربازان و شرط بندهاي انگليسي را ترجيح مي دهند؟ گرچه اعتقاد داريم تعدادي از تماشاگرنماها همواره تلاش مي كنند با رفتارهاي زشت خود فضاي ورزشگاه ها را آلوده كنند، اما كاش مايلي كهن براي خيل عظيم تماشاگران فوتبال ما كه به اصول تشويق و حمايت پايبند هستند، در گفته هايشان تفكيكي قائل مي شدند، از ايشان انتظار مي رود ضمن اصلاح ادبيات خود به گونه اي برخورد كنند كه نشان از بزرگي، تواضع و گذشت سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان داشته باشد و مطمئناً اين گونه رفتار ها و اظهارات در شان فردي كه خود را مقيد به آموزه هاي ديني مي داند، نخواهد بود.

2-از سرمربي تيم ملي فوتبال ايران به عنوان نماينده تمامي مربيان فوتبال كشورمان انتظار مي رود افتخارات يك باشگاه را بدون ارائه مدارك و مستندات قانوني و محكمه پسند با نام «تباني» به سخره نگيرند و مبادرت به نكاتي نكنند كه فاقد ارزش اخلاقي و قانوني است. بديهي به نظر مي رسد باشگاه استقلال حق رسيدگي و شكايت هاي قانوني را براي خود محفوظ مي داند.
3- باشگاه استقلال هرگونه توهين به فرد و گروهي را توسط عده اي از تماشاگر نماها محكوم كرده و از هواداران تيم استقلال مي خواهيم فقط به تشويق و حمايت از تيم خود بپردازند. »
خاطر نشان مي كند، تعدادي از تماشاگر نماها درطول بازي استقلال تهران - سايپاي كرج كه درادامه رقابت هاي ليگ برتر و از هفته سوم سي و سوم اين ليگ برگزار شد به سرمربي تيم ملي فوتبال ايران محمد مايلي كهن فحاشي كردند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
 
استعفاي مايلي کهن همراه با رکيک ترين الفاظ به همتاي استقلالي خود
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
تالار گفتگوي استقلال :: ورود به بخش مركزي تالار :: بحث و گفتگو در مورد تيم-
پرش به: