تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد 
الرئيسيةPortalمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوثبت نامورود

شاطر
 

 چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
مومن
Admin
Admin
مومن

تعداد پستها : 11
Age : 34
Registration date : 2008-04-02

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالأربعاء أبريل 02, 2008 2:08 pm

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟
پديده افزايش سن ازدواج نه فقط در ايران، بلكه در كشورهاي توسعه‌يافته فراصنعتي نيز مشاهده مي‌شود.
به طوري كه براساس نتايج مطالعات موجود، نسبت افراد ازدواج كرده در آمريكا از 78 درصد در سال 1960 به 52 درصد در سال 2000 و كمتر از 50 درصد در سال 2005 كاهش يافت. پرسش ضمني و در عين حال اصلي اين مقاله چنين است: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟
در خصوص اين پرسش، تعبيرها و تفسيرهاي متنوع (و البته گاهاً مرتبطي) از جانب صاحب‌نظران اقتصادي و اجتماعي شده است. بررسي منابع و ادبيات موجود در زمينه تأخير ازدواج و همچنين تجربيات و نتيجه مطالعات ، نشان از آن دارد كه تأخير ازدواج در حال حاضر ريشه در چندين عامل اصلي اقتصادي و به خصوص جامعه‌شناختي دارد كه عمده تأكيد اين نوشته نيز بر دلايل اخير يعني جامعه‌شناختي است.
بنابر ديدگاه محوري اين نوشتار، عامل اصلي افزايش سن ازدواج، تجربه مدرنيته و نوسازي جامعه ايراني است. جامعه ايران همانند ساير جوامع، با گذار از نظم سنتي و حيات اجتماعي حاكم بر آن و ورود به حيات اجتماعي ملازم با نظم مدرن، تحولات و دگرگوني‌هايي را از سر گذرانده است.
طبيعي است چنانچه اين تحولات بدون برنامه‌ريزي و پيش‌بيني اتفاق افتند و شرايط جامعه به لحاظ اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي آماده براي پذيرش چنين تحولاتي نباشد، تبعات منفي آن از دستاوردهاي مثبتي كه خواهد داشت، بيشتر است.
به نظر مي‌رسد در خصوص افزايش سن ازدواج جوانان، شاهد چنين جرياني باشيم. بدين معني كه تجربه نوسازي و مدرنيته ايراني، همگام با سير ممالك اعم از توسعه‌يافته و در حال توسعه و شرايط خاص حاكم بر چنين تجربه‌اي، موجب بروز پديده‌اي به اسم افزايش سن ازدواج جوانان (و در ادامه، تجرد قطعي در بين برخي) شده است. مكانيسم اين تأثير مدرنيته و نوسازي بر افزايش سن ازدواج و تأخير آن در سه سطح اتفاق مي‌افتد؛
سطح اول) سطح كلان جامعه؛ يعني هر چه جامعه از حالت سنتي و نظم خاص حاكم بر آن خارج شده و به موقعيت مدرن با نظم متفاوتي نزديك‌تر شود، ميزان افزايش سن ازدواج در آن بيشتر خواهد بود.
سطح دوم) سطح مياني جامعه؛ يعني هر چه ميزان پوشش نهادها (يا فرايندهاي) جايگزين ازدواج در جامعه بيشتر باشد، شاهد افزايش بيشتر سن ازدواج خواهيم بود.
سطح سوم) سطح فردي؛يعني هر چه ميزان نوگرايي (اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و رواني) افراد بيشتر باشد، افزايش سن ازدواج در آنها بيشتر است. بنابراين، مي‌توان گفت هر چه جامعه به سمت وضعيت مدرن پيش رفته و مؤلفه‌هاي بيشتري از حيات مدرن را (با ارزش‌هاي ملازم و ذاتي آن) در سه سطح فوق تجربه كند، تأخير ازدواج در آن بيشتر است.
اما اينكه كدام مؤلفه‌ها و نمودهاي تجربه مدرنيته است كه باعث تأخير ازدواج در جمعيت آماده براي ازدواج كشور مي‌شود، موضوعي است كه در ادامه به شرح مهمترين آنها پرداخته مي‌شود:
1 – آشفتگي اقتصادي (شرايط مسكن، هزينه‌هاي زندگي، نامناسب بودن وضع درآمدي با هزينه‌هاي زندگي؛ كه تماماً سختي ازدواج را در زمينه‌هاي مهريه، جهيزيه سنگين، مخارج جشن عروسي، اهميت به تجملات و... بيشتر مي‌كنند)‌و اجتماعي (ميزان طلاق در جامعه) به خصوص در نيم دهه اخير تأثير جدي بر ازدواج داشته و ديررسي آن را موجب شده است، كه در نهايت تمامي آنها مركز ثقل انتظارات از ازدواج را به سمت عواملي مانند داشتن همسر داراي مدارك تحصيلي عالي، شغل معتبر، وضعيت اقتصادي خوب و... سوق داده است.
2 – عامل ديگري كه امروزه باعث تشديد تأخير در ازدواج شده، تضعيف باورها و تعهدات در جامعه است. مطالعات نشان داده كه هر چه ميزان پايبندي افراد به تعهدات مذهبي كمتر باشد، تأخير ازدواج در آنها بيشتر است.
3 – افزايش تحصيلات و به دنبال آن اشتغال، كسب درآمد، استقلال اقتصادي و اجتماعي و...، زمينه ديگر تأخير در ازدواج را فراهم آورده است. اين عامل در كنار عواملي مانند تغيير نگرش‌ها و انتظارات جوانان از ازدواج، موجب به وجود آمدن عامل ديگر تأخير ازدواج به نام محدوديت در يافتن همسر مناسب (هم براي دختران و هم براي پسران) شده است، ضمن آنكه نبايد از نظر دور داشت كه امروزه، بخشي به خاطر دلائل فوق، رويكرد گزينش همسر براي ازدواج، رويكرد خود انتخابي است، برخلاف سابق كه به صورت ترتيب داده شده از طرف پدر، مادر، خويشاوندان نزديك، خويشاوندان دور، دوستان و... بود.
4 – بار معنايي ازدواج، ديگر متفاوت با زمان پيشين است. ظاهرا در دنياي كنوني ازدواج مؤلفه‌اي مادي‌گرايانه به حساب مي‌آيد كه كاركردهاي ايجاد امنيت و تحقق نيازهاي اقتصادي، مالي و حمايتي آن صبغه تيرگي گرفته‌اند.
في‌الواقع، امروزه افراد، بيشتر واجد ارزش‌هاي فرامادي‌گرايانه (با محوريت كيفيت زندگي) هستند تا مادي‌گرايانه ضمن آنكه، در حيات مدرن، بناي ازدواج، به خصوص در ميان دختران، بيشتر بر تأمين نيازهاي عاطفي و روحي مي‌باشد تا نيازهاي فيزيولوژيك و مادي!
5 – شكل‌گيري و رواج نگرش به برابري جنسيتي در ميان برخي دختران، يكي از عوامل اساسي در افزايش سن ازدواج در بين اين گروه جمعيتي است.
6 – رويكردهاي اقتصادي انتخابي عقلاني و هزينه فرصت نيز، مزيد بر ساير دلايل افزايش سن ازدواج جوانان در جامعه مي‌باشد. پيدايش و نضج اين نگرش در بين جوانان (به خصوص دختر) كه با ازدواج كردن، بسياري از فرصت‌ها را از دست خواهند داد كه هزينه از دست دادن‌شان بيش از هزينه از دست دادن فرصت ازدواج است، تأخير در ازدواج آنها را موجب گشته است.
7 – تغيير ساختار خانواده از گسترده به هسته‌اي نيز، موجب ديگر افزايش سن ازدواج در جامعه مي‌باشد. در حال حاضر به دليل غالب شدن خانواده هسته‌اي و در نتيجه، تعداد كمتر اعضاي خانواده، تعداد كمتر مجردان خانواده و جو عاطفي و حمايت اقتصادي و اجتماعي حاكم بر آن، كمتر شاهد ازدواج جوانان به خصوص دختران هستيم.
8 – افزون بر عوامل بالا، بايد به نبود و يا ضعف محدوديت اعمال شده از طرف خانواده‌ها بر نسل جوان اشاره كرد كه در تأخير ازدواج آنان نقش داشته است. مطالعات نشان از آن دارد كه هر چه ميزان محدوديت اعمال شده از طرف خانواده‌ها بر نسل جوان كمتر باشد، آنها نسبت به پذيرش رفتارهايي كه به قبول مسئوليت و تعهد ختم مي‌شود، بي‌خيال‌تر هستند و در نتيجه ازدواج آنان (به عنوان نمودي از اين رفتارها) دچار تأخير مي‌شود.
در فرجام، اشاره به اين نكته نيز لازم است كه مطالب فوق‌ تنها دلالت بر دلايل افزايش سن ازدواج جوانان و ديررسي آن در جامعه داشته است، حال آنكه پديده تأخير و ديررسي ازدواج در جامعه، حامل پيامدهايي نيز مي‌باشد كه بررسي و تدقيق در آنها، فضاي مفهومي ديگري را مي‌طلبد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالأربعاء أبريل 02, 2008 2:22 pm

مومن جان ممنونم خوش اومدی بحث خیلی کارشناسانه ای بود . بزار ببینیم دوستامون چی جواب میدن
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
مسعود

مسعود

تعداد پستها : 122
Registration date : 2008-03-19

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالجمعة أبريل 04, 2008 4:55 am

مومن جان عالی بود خیلی عالی اما سوال اینجاست آیا با و ضع اقتصادی موجود و همچنین کمبود کار و مسکن ازدواج امری ضروری است یا نه ؟ و اصلا با توجه به شرایط فعلی چه سنی برای ازدواج مناسب است؟
هیچ شکی در این نیست که ازدواج امری ضروری است اما من به عنوان یک مرد در جامعه وقتی پول کافی ندارم و نمیتوانم توقعات همسرمو براورده کنم به طور قطع قید ازدواج را موقتا یا در بعضی موارد دائما خواهم زد . اما سوال دوم رو خواهش میکنم اول دوستان جواب بدن بعد من Laughing I love you
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
مومن
Admin
Admin
مومن

تعداد پستها : 11
Age : 34
Registration date : 2008-04-02

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالجمعة أبريل 04, 2008 8:17 am

ممنون رئيس و اقا مسعود.
در بحث خطير (!!!) ازدواج نبايد فراموش كنيم كه مهمترين عامل سطح بالاي توقعات خانواده هاست و در درجه ثاني اوضاع نابسامان اقتصادي و فرهنگي جامعه .
با اين تفاسير بنده ازدواج را براي هر شخصي با هر طبقه اي از جامعه ممكن ميدانم به اين شرط كه طبق دستور و توصيه رسول گرامي اسلام عمل نمايد كه مي فرمايند،

همسري براي خود برگزينيد كه 1 شما فقير تر باشد ( يعني مال و ثروت خانواده اش از شما در سطح پايين تري قرار داشته باشد )و 2 - از شما 3 تا 5 سال از نظر سن كوچكترباشد .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالجمعة أبريل 04, 2008 9:15 am

منم با مومن عزیز موافقم . متاسفانه سطح توقعات خانواده ها خیلی زیاد شده . به حدی که مسئله ازدواج برای خانواده وجوانان کم در آمد معضل و کابوسی ترسناک شده که راه فراری از آن ندارند مگر اینکه یا زیر بار قرض برن یا راه های کسب درآمد نامشروع رو امتحان کنند .
در مورد حدیثی که فرمودید باید بگم شک در گفتارصادق پیامبر گناه و در این مورد بنده اظهار نظر نمیکنم چون هرچی حضرت بگن از جانب الله تعالی است و این دو خیرخواه امتند
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
استقلالي

استقلالي

تعداد پستها : 132
Registration date : 2008-03-10

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالأحد أبريل 06, 2008 5:21 am

تایید میشه ... مگه آدم دیوونس ازدواج کنه Laughing
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
آتناتعداد پستها : 5
Registration date : 2008-04-06

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالأحد أبريل 06, 2008 6:13 am

خیلی هم دلتون بخواد زن بگیرین . مگه زن چشه ؟ تازه کسی بهتون زن نمیده این حرفو میزنین Wink
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Nokia 1100

Nokia 1100

تعداد پستها : 61
Age : 28
آدرس پستي : firefox_captain@yahoo.com
Registration date : 2008-04-07

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالثلاثاء أبريل 08, 2008 12:14 pm

متاسفانه با ثابت موندن سطح درآمد و افزايش قيمت كالاها و خدمات و همچنين توقعات خانواده ها ازدواج خيلي سخت شده.شما فرض كنيد عروس(يا بهتره گفت خانواده عروس)مهريه تعيين شده رو سال تولد خودش(مثلا1360)تعيين كنه.با توجه به قيمت سكه كه الان220000تومن هستش با يه حساب سرانگشتي ميشه گفت تقريبا پسره 300ميليون تومن پياده شده!خب با توجه به وضعيت فعلي جامعه فقط و فقط با عمل دزدي ميشه يه همچين پولي رو بدست آورد و خودمون هم ميدونيم زندگي كه با دزدي شروع بشه محكوم به نابوديه.دير يا زود!
به نظر من اگر دولت مكان هايي تحت نظر خودش براي جوونا درست كنه كه غريزه خودشونو همونجا و تحت نظارت خالي كنند و ارضا بشن ديگه اين سوال مطرح نميشه چرا دير ازدواج ميكنن؟اينجور هم براي دولت ميليارد ها تومن پول داره و باعث حل بسياري از مشكلات اقتصادي ميشه هم ديگه چيزي به اسم فحشا در جامعه پديد نمياد.
ازدواج سنت پيامبره اما مثل اينكه تو اين جامعه فقط با دزدي ميشه ازدواج كرد.همين امسال قيمت همه كالا ها 20درصد افزايش يافته.ميخوايم با اين وضعيت سراغ اين سنت بريم؟؟؟

يكي از بهترين كارهاي فرهنگي مسولين محترم نظام براي مقابله با تهاجم فرهنگي غرب اين بايد باشه كه سنت الهي(ازدواج موقت)رو با نظارت خودش و براي رفع خواسته عقلي و شرعي و منطقي جوانان مملكت اجرا و مراكزي رو براي اين امر ايجاد كنه كه جامعه ما بيشتر از اين به سراشيبي سقوط نكنه.
اين مراكز با هماهنگي مسئولين و افراد ذيصلاح بايد براي گسترش امر پسنديده ازدواج موقت ايجاد بشه در تمام شهر هاي كوچك و بزرگ(اگر چه بعضي از افراد نادان آنجا را به نامهاي ديگري كه لازم نيست بگم بنامند)
سپس از تمام زناني كه شرايط ازدواج موقت دارن و تمايل به اين كار دارند دعوت شود كه خود را به صورت پنهاني به آن مراكز معرفي كنن و در ضمن بايد تعهد به حفظ آبرو و حيثيت آن زنان بشه تا هيچ كس از ترس آبروريزي از اين كار خودداري نكنه.

همچنين ميشه مراكزي رو نيز براي آشنايي مردم با ازدواج موقت در نظر گرفت تا افراد با تلفن نامه اينترنت يا هر روش ارتباطي با اين سنت آشنا بشن!


اين مطلب آخرين بار توسط Nokia 1100 در الثلاثاء أبريل 08, 2008 12:56 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.mobail-bazan.blogfa.com
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالثلاثاء أبريل 08, 2008 12:29 pm

علی جان همه حرفایی که گفتی جزو حقایق جامعه امروزه بشره اما من منظورتو در رابطه با اون مکانی که گفتی نفهمیدم Exclamation Question
در مورد ازدواج موقتم من نظر ندم بهتره Smile
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
emperatorتعداد پستها : 10
Age : 31
Registration date : 2008-04-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالثلاثاء أبريل 08, 2008 1:35 pm

chon dost daran chon pool nadaran
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
مسعود

مسعود

تعداد پستها : 122
Registration date : 2008-03-19

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالخميس أبريل 10, 2008 1:44 am

من بیشتر با استقلالی موافقم . وقتی پولی تو جیبت نیست که زنت از تقاضا کنه یا خواستی بهش کادو بخری چاره جز حقارت و خجالت نداری / پس همون بهتر که زن نگیری Laughing
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

تعداد پستها : 599
Age : 28
Registration date : 2008-04-11

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالجمعة أبريل 11, 2008 11:50 am

منم با مومن موافقم pig
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Nokia 1100

Nokia 1100

تعداد پستها : 61
Age : 28
آدرس پستي : firefox_captain@yahoo.com
Registration date : 2008-04-07

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت أبريل 12, 2008 9:59 am

به نظر من بايد ريشه اين قضيه رو پيدا كنيم Wink

ببينيد;همه ما ميدونيم كه ازدواج سنت فرستاده دين ماست و براي تشكيل خانواده و نسل بعدي لازمه!
اما وقتي آمار طلاق از هر 10ازدواج 7طلاق باشه چه اميدي به احيا و اجرا اين سنت ميتونه باشه؟ Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
و از اون طرف تقاضاي مهريه هاي نجومي خانواده عروس و گلايه هاي اونا براي اينكه مثلا دخترشون از سياره مريخ اومده؟؟؟البته اينم بگم تمام خانواده ها اينجور نيستن ولي اكثريت فعلا با اوناست!
با توجه به اين نكات درميابيم كه ازدواج در زمان هاي قديم به مراتب آسونتر از الان بوده bounce براي مثال(قديميا بهتر ميدونن)اون زمان خانواده ها دو تا جوون كه تاحالا هم رو نديده بودند رو به عقد همديگه در مياوردند و صد البته اون ازدواج ها مداومت و مقاومت بيشتري نسبت به مشكلات زندگي داشت و كمتر طلاقي اون زمان پيش ميومد(بايد بگم طلاق در اون دوران چيز بدشگوني به حساب ميومد)

اما حالا شما با يه دختري توي ساختمون كوچه خيابون چت و...آشنا ميشيد.يه مدت هم با هم دوستيد و از احساسات همديگه مطلعيد و همديگه رو دوست داريد اما مشكل بزرگ توي جامعه ما عرف نبودن رابطه دختر و پسر(البته قانوني)و بازگشت به اصول و عقايد سنتي هست. cherry
در اينجا دوراه براي شما ميمونه!
يا با اون دختر ازدواج ميكنيد يا ولش ميكنيد و ميريد سراغ يكي ديگه(با توجه به اينكه خيلي از پسرا دخترا رو وسيله سرگرمي ميدونن و اونا رو بازيچه قرار ميدن در حالي كه دخترا فكر ميكنن آخرش به اون پسر ميرسن)
اينجاست كه عقده بوجود مياد و ميل به ازدواج از سر جوونا ميوقته(جداي از مشكلات اقتصادي يا خانوادگي) Basketball Basketball
به نظر من بايد فرهنگ سازي كنيم تا اين عقده بوجود نياد و دختر پسري كه از هم خوششون مياد بدون هيچ مشكلي با هم ازدواج كنن(پس از شناخت كامل همديگه و خانواده ها)

مسئله ديگه اي كه ميخوام اشاره كنم اينه:
در روزگار قديم پسرا معمولا با يه مدرك ديپلم و كار هاي فني يا بازاري در سن 18-19سالگي ازدواج ميكردند و تشكيل زندگي ميدادند و به كم راضي بودن اما الان يه پسر 30ساله با مدرك ليسانس به سختي ميتونه مايحتاج زندگي مشترك(خونه ماشين ويا حتي شغل)رو بدست بياره.خصوصا شغل كه مهمتر از همه ست.

شايد يكي از دلايل عمده ي ازدواج دير جوانان همين عامل بالا باشه... lol!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.mobail-bazan.blogfa.com
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت أبريل 12, 2008 10:50 am

نوید جام بحثت خیلی فنیه اما متاسفانه این چیزیه که شده عرف جامعه . یعنی مهریه های بالا - خرجکرد خیلی بالای خانوما -= تورم خیلی زیاد البته اینا فقط از جنبه اقتصادی ماجراس اما این تمام نیست . دلبستگی های اماتوری در کوچهع بازارا و... اعصاب های ضعیف مردا . و متاسفانه دهان سست اونا در بکار بردن کلمه طلاق و...
با این حساب فعلا ازدواج سخت شده اما بای حفظ شئونات زندگی لازمه
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
Nokia 1100

Nokia 1100

تعداد پستها : 61
Age : 28
آدرس پستي : firefox_captain@yahoo.com
Registration date : 2008-04-07

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالإثنين أبريل 14, 2008 10:30 am

Admin نوشته است:
نوید جام بحثت خیلی فنیه اما متاسفانه این چیزیه که شده عرف جامعه . یعنی مهریه های بالا - خرجکرد خیلی بالای خانوما -= تورم خیلی زیاد البته اینا فقط از جنبه اقتصادی ماجراس اما این تمام نیست . دلبستگی های اماتوری در کوچهع بازارا و... اعصاب های ضعیف مردا . و متاسفانه دهان سست اونا در بکار بردن کلمه طلاق و...
با این حساب فعلا ازدواج سخت شده اما بای حفظ شئونات زندگی لازمه

كاملا درسته! I love you I love you I love you به هر كس نبايد دل داد! cat
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.mobail-bazan.blogfa.com
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت مايو 31, 2008 4:59 am

متاسفانه مواد شوينده هم از سبد حمايت دولت خارج شد .
يعني ذيگه كلي قيد زنو بزنيد . خانوماي عزيز فقط باي ترشي بندازن با اين وضعيت
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
Nokia 1100

Nokia 1100

تعداد پستها : 61
Age : 28
آدرس پستي : firefox_captain@yahoo.com
Registration date : 2008-04-07

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت مايو 31, 2008 5:25 am

اي بابا عامر جون به هر حال اگر ما نگيريمشون كي ميخواد بگيره؟هم ما ترشيده ميشيم هم اونا!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.mobail-bazan.blogfa.com
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Age : 32
Registration date : 2008-03-08

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت مايو 31, 2008 8:27 am

رو اين قسمتش فك نكرده بودم lol!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://esteghlaliha.forumfa.net
استقلالي

استقلالي

تعداد پستها : 132
Registration date : 2008-03-10

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالأحد يونيو 01, 2008 12:43 am

واقعا متاسفم . ديگه به قول ادمين بايد حسابي قيد زنو زد
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
yaser

yaser

تعداد پستها : 56
Registration date : 2008-06-02

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت يونيو 07, 2008 7:46 am

دوستان فراموش نكنن خدا روزي رسانه. مسئله ازداجم مسئله الهي . هر كي زن ميده خرجشم ميده حالا يكم دير و زود داره اما حتميه
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
Nokia 1100

Nokia 1100

تعداد پستها : 61
Age : 28
آدرس پستي : firefox_captain@yahoo.com
Registration date : 2008-04-07

چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Empty
پستعنوان: رد: چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟   چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟ Emptyالسبت يونيو 07, 2008 10:18 am

اول سلام به دوست تازه و عزيزمون داش ياسر گل Basketball

[/quote]دوستان فراموش نكنن خدا روزي رسانه. مسئله ازداجم مسئله الهي . هر كي زن ميده خرجشم ميده حالا يكم دير و زود داره اما حتميه
[quote]

داداش بر منكرش لعنت ما كه حرفي نزديم.

اما با شرايط الانه جامعه و كمبود شغل يه فرد به سختي ميتونه در 30سالگي ازدواج كنه كه نصف جوونيش رفته affraid

بيا يه شبيه سازي انجام بديم;

شما تا زماني كه مدرك كارشناسي خودتو كه حداقل مدرك براي كار هست بگيري 24سالت ميشه بدون احتساب سالهايي كه پشت درس يا كنكور يا دانشگاه مونده باشي.خب شما اگه بخواي مدرك بالاتر بگيري ميشه 26سالت.اگر هم نگيري بايد بري سربازي(شايدم معاف بشي).
حالا فرض كنيم كه شما در يه نهاد يا اداره يا هر جاي ديگه مشغول به كار شدي!و با حقوق ماهيانه600هزار تومن!!!!!!!ميشه سالي 7ميليون و 200هزار تومن(البته اين در خوشبينانه ترين حالت)

بدون توجه به هزينه هاي جاري زندگي sunny كه بخش مهمي از اين 7ميليون رو كسر ميكنه شما در طي چهار سال 28ميليون تومن در مياري كه ميشه باهاش يه ماشين خوب خريد.حالا ميگيم پرايد 8ميليوني بخري!
20ميليون براي شما مي مونه كه براي خريد خونه خيلي كمه.
تنها راه براي شما رهن و اجاره هست كه با توجه به سختگيري هاي اخير خانواده هاي محترم عروس ها انجام همچين كاري يه كم سخته.

پس نتيجه ميگيريم تا زماني كه در آمد سرآنه نه تنها شما بلكه همگي پايين باشه مشكلات جوونا هم در ازدواج زياد ميشه cherry

بدون كه مثالي هم كه زدم خيلي آرماني و رويايي به نظر ميرسه و ممكنه درآمد خيلي ها از 300هزار تومن هم پايين باشه cheers
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://www.mobail-bazan.blogfa.com
 
چرا جوانان دير ازدواج مي‌كنند؟
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
تالار گفتگوي استقلال :: ورود به بخش مركزي تالار :: بحث و گفتگوي آزاد-
پرش به: