تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد
تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد
تالار گفتگوي استقلال
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةPortalمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

ترفند هاي كامپيوتري !!!

+3
Reza $ Esmael
Admin
SETAREH
7 مشترك
رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية
نويسندهپيام
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

تعداد پستها : 599
Registration date : 2008-04-11

ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Empty
پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالإثنين فبراير 23, 2009 6:55 am

ورود به ويندوز ايكس پي بدون داشتن پسورد
در هنگام ظاهر شدن منوي كاربران Switch User در ابتدا دوبار كليدهاي Ctrl+ Alt + Del را فشار دهيد .پس در قسمت نام كلمه Administrator يا ADMINISTRATOR را تايپ كرده و قسمت Password را خالي بگذاريد و سپس كليد OK را فشار دهيد در اين حالت وارد سيستم مي شويد
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالإثنين فبراير 23, 2009 6:56 am

جلوگیری از نفوذ هکرها از طریق کاربرهای ویندوز
اول وارد شاخه ی ویندوز شوید و بعد وارد شاخه سیستم 32 شوید و به دنبال فایلی به نام lusrmgr بگردید . این فایل را اجرا کنید و بعد یک بار روی پوشه Users در سمت چپ کنید تا تمام کاربرهای ویندوز را ببینید . بعد تمام آنها را به غیر از کاربر خدتون غیر فعال کنید . برای غیر فعال کردن باید روی نام کاربر دو بار کلیک کنید تا پنجره ای باز شود و بعد به دنبال این جمله بگردید Account is disabled و تیک آن را بزنید و ok را بزنید و شما می بینید که روی نام آن کاربر یک ضربدر قرمز زده می شود . حال شما فقط یک کاربر دارید . بعد شما باید یک برنامه برای Password و یا hidden کردن فولدرها نصب کنید بعد به شاخه زیر بروید
C:Do*****ents and Settingsنام کاربر Start MenuPrograms و فولدر استارت آپ را با برنامه مخفی کنید . در این حالت اگر هکر بخواهد فایلی را در استارت آپ شما بزارد نمی تواند
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالإثنين فبراير 23, 2009 6:56 am

پسورد دوم براي ايكس پي
در ویندوز XP می توانید قبل از فعال شدن هر حساب کاربری ( USER ) ها پسورد دیگری قبل از همه اینها قرار دهید .

انتخاب این پسورد سبب خواهد شد تا دیگران قبل از ورود به ویندوز از دو سپر امنیتی عبور کنند.

برای اضافه نمودن این پسورد به ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید :

1)در کادر محاوره ای RUN عبارت Syskey را تایپ کنید و سپس OK کنید .

2)در پنجره ظاهر شده با سر برگ Securing the Windows XP Account Database روي گزینه Update كليك كنيد.

3)حال در قسمت Password Startup پسورد دلخواه خود را وارد کنید و پنجره را با OK ببندید.

4) در صورت لزوم می توانید در قسمتSystem Generated Password پسورد را بر روی Floppy Disk ذخیره نمائید تا فقط با استفاده از آن قادر به عبور باشید.

از این پس زمانی که سیستم روشن و یا ریبوت شود . پسورد امنیتی قبل از ورود به حساب های کاربری ظاهر می شود و برای ورود از شما پسورد در خواست می کند.

( توجه :اگر پسورد را سه مرتبه اشتباه وارد کنید سیستم ریبوت می شود.)
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

نفوذ به ويندوز ايكس پي

يکي از مشکلات ويندوز xp راه نفوذ به آن در صورت فراموش کردن password مي باشد .

همانطور که همه شما مي دانيد xp امکان جالب switch user را دارد که مي توان محيط را براي کار user هاي مختلف فراهم کرد.

.حالا اگر شما اين password را فراموش کنيد چاره چيست؟

در اين حالت چند راه نفوذ هست و آن اين است که در هنگام ظاهر شدن منوي کاربران در ابتدا:

دو بار کليدهايALT+CTRL+ DELETE را فشار دهيد سپس در قسمت نام کلمه administrator را تايپ کرده و قسمت password را خالي بگذاريد و Ok را بزنيد در اين حال وارد سيستم مي شويد.

2.حال اگر در هنگام نصب ويندوز Xp برايAdmin پسورد گذاشته باشند چه كار كنيم؟

براي اين كار قبل يا هنگام بالا آمدن ويندوز كليد F8 را زده سپس بسته به نوع نياز خود بكي از گزينه هاي Safe Mode را انتخاب كنيد.

بعد از وارد شدن به ويندوز در منو Start كليك كنيد سپس گزينه RUN را انتخاب كرده ودر جاي خالي
عبارت Control userpasswords2 را تايپ كنيد.

پنجره باز شده داراي 2 TAB به نام هايUsers & Advanced مي باشد.

TAB Users را انتخاب كرده و تيك گزينه:User must enter a username and password to use this computer را برداريد

با برداشتن تيك اين گزينه ديگر هنگام ورود به ويندوز از شما پسورد گرفته نمي شود.

حالا با استفاده از گزينه Add مي توان نام كاربري را به آن اضافه و با استفاده از گزينه Remove مي توان نام كاربري را حذف كرد.

همچنين با استفاده از گزينه Properties مي توان ميزان دسترسي كاربران به ويندوز را تعيين كرد.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالإثنين فبراير 23, 2009 6:57 am

چگونه هك نشويم

ااگر شما از ويندوز xp استفاده ميكنيد ميتوانيد از فايروال(ديوار اتش يا انتي هك)خود ويندوز xp استفاده كنيد.به كنترل پنل رفته و وارد Networking Connection شويد.در انجا روي ايكون dial up كه ساخته ايد راست كليك نيد و properties را انتخاب كنيد سپس تب Advanced را انتخاب كنيد و تيك مخصوص فعال كردن فايروال را فعال كنيد.

تجربه نشان داده كه ويندوزهاي 98 ,me به راحتي هك ميشوند.بهتر است از ويندوز 2000 و xp استفاده كنيد.و حتما براي ويندوز 2000 هر سه سرويس پك موجود را نصب كنيد.همچنين براي ويندوز XP هم سرويس پك 1 عرضه شده كه ان را ميتوانيد از بازار به راحتي تهيه كنيد ويندوز XP به همراه سرويس پك 1 امن ترين سيستم عامل ميباشد.

همچنين ميتوانيد از فرمت امن NTFS روي اين ويندوزها استفاده كنيد كه خود عاملي جهت جلوگيري از دستيابي ديگران به داده هاي شماست.

ياهو مسنجر خود داراي يك فايروال ميباشد.ميتوانيد از منوي Login گزينه Privacy Setting را انتخاب كنيد و در داخل تنظيمات Connection فايروال را انتخاب كنيد.

اگر در ياهو ايميل داريد و چنانچه فايلي براي شما فرستاده شد ميتوانيد از طريق خود Norton Anti Virus سايت ياهو چك كنيد.چنانچه در چت كسي به شما پيشنهاد دادن عكس يا فايل داد بدون رودرواسي درخواست كنيد به ادرس ايميل شما بفرستد.

از ورود به سايتهاي شخصي كه به شما پيشنهاد ميشود خودداري كنيد مخصوصا اگر ادرس به صورت چند عدد كه مثل يك ادرس IP ميباشد.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالإثنين فبراير 23, 2009 6:58 am

چگونه آي پي خود را عوض كنيم

الف) درباره

در این مقاله سعی میکنم بتون یاد بدم چه جوری IP خودتون را با یه IP دیگه از همون Range عوض کنین. هر موقع که به اینترنت وصل میشین، پروتکل DHCP به شما یه IP تخصیص میده. عوض کردن این IP کار چندان سختی نیست و البته میتونه مفید هم باشه! موقعی که شما تحت حمله DDoS هستین یا وقتی که میخواین تمامی درخواستها به یه وب سرور رو به طرف خودتون Redirect کنین یا فرضاً وقتی که IP شما بسته شده و میخواین به جای اون از یه IP دیگه در Range خودتون استفاده کنین و یا ... به تغییر دادن IP احتیاج پیدا میکنین.

ب) اطلاعات مورد نیاز
قبل از اینکه شما بتونین IP خودتون رو عوض کنین، باید یه سری اطلاعات جمع کنین. این اطلاعات عبارتند از : محدوده IP شما، Subnet Mask، مدخل (Gateway) پیش گزیده، سرور DHCP و سرورهای DNS

1. به دست اوردن محدوده IP : بدست اوردن IP Range اصلاً سخت نیست! فرض کنید IP شما 24.193.110.255 باشه. شما میتونین به طور مشخص از محدوده زیر برای IP جدید خودتون انتخاب کنین :

24.193.110.1 < [آی پی جدید] < 24.193.110.255

امیدوارمیم بلد باشین IP خودتونو بدست بیارین!!

2. به دست اوردن Subnet Mask، مدخل، سرور DHCP و DNS : به دست اوردن اینها هم ساده‌س! یه خط فرمان DOS باز کنین و توش تایپ کنین ipconfig /all شما حالا باید بتونین یه چیزی شبیه به این ببینین :

Host Name . . . . . . . . . . . . : My Computer Name Here
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Unknown
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : xxxx.xx.x
Description . . . . . . . . . . . : NETGEAR FA310TX Fast Ethernet Adapter (NGRPCI)
Physical Address. . . . . . . . . : XX-XX-XX-XX-XX-XX
Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IP Address. . . . . . . . . . . . : 24.xxx.xxx.xx
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.240.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 24.xxx.xxx.x
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 24.xx.xxx.xx
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 24.xx.xxx.xxx
24.xx.xxx.xx
24.xx.xxx.xxx
Lease Obtained. . . . . . . . . . : Monday, January 20, 2003 4:44:08 PM
Lease Expires . . . . . . . . . . : Tuesday, January 21, 2003 3:43:16 AM

خوب! این تموم اطلاعاتی بود که نیاز داشتین. بهتره اون خط فرمان DOS رو باز نگه دارین یا اینکه اطلاعاتش رو کپی کنین. (برای کپی کردن، متن رو انتخاب کنین و یکبار روش کلیک کنین)

3. عوض کردن IP : برای عوض کردن IP خودتون، اول باید یه IP انتخاب کنین (یادتون نره که تو محدوده باشه!) به نظر من بهتره اول مطمئن بشین که این IP جدید مُرده! (همون Dead) بلدین که چطوری؟ این IP رو پینگ کنین و اگه Time Out داد مطمئن باشین که میشه ازش استفاده کرد. حالا در Control Panel برید به Network Connections و روی Connection فعال دابل کلیک کنین. دکمه Properties رو بزنین و برید به برگه Networking. حالا (Internet Protocol (TCP/IP رو انتخاب کنین و دکمه Properties رو بزنین. در پنجره جدیدی که باز شده، قسمتهای Use the following IP address و Use the following DNS server addresses رو با توجه به اطلاعاتی که در قسمت 2 به دست اوردین پر کنین. در قسمت اول، IP ای رو که انتخاب کردید (IP جدید) و در قسمت دوم، آدرس DNS Server رو وارد کنین. حالا تغییرات رو ثبت و تأیید کنین. فقط یه تست کوچیک مونده! در مرورگر خودتون، آدرس یه سایت رو وارد کنین. اگه صفحه سایت اومد، بدونین که با IP جدید دارین کار میکنین. برای اینکه مطمئن بشین که تغییرات اعمال شدن، دوباره در خط فرمان DOS تایپ کنین ip config /all اگه پس از اجرای این دستور، IP و DNS جدید رو دیدید، بدونین که درست عمل کردید.

ج) حملات DDoS و DoS

اگه فایروال شما نشون بده که شما تحت یه حمله DDoS هستین، این معمولاً موقعیه که شما دارید از طرف یک یا چند تا IP از طریق UDP مورد حمله قرار میگیرین. در این حالت شما میتونین با استفاده از روش "عوض کردن IP" که در بالا توضیح داده شد، از خودتون محافظت کنین.

د) وب سرورها و سرویس های دیگه

اگه شما میدونین که در محدوده IP شما یه وب سرور قرار داره، میتونین IP اون رو بدزدین و خودتون یه وب سرور بشین! به این ترتیب هر درخواست DNS ای که برای اون IP ارسال بشه، به شما Redirect میشه و به جای اون سایت، صفحه شما نشون داده میشه!

البته دزدیدن IP معمولاً کار درستی نیست! چون ممکنه به بستن حساب شما منجر بشه
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:56 pm

یه ترفند جالب برای فایلهای Zip

خب بزارید اینطوری شروع کنم ... من مدتها قبل یه سری فایل داشتم که (برای من) خیلی محرمانه و مهم بود و من هم به دلایلی مجبور بودم که یه چند روزی کامپیوترم رو به یک حرفه ای (در زمینه کامپیوتر) بدم که درستش کنه امّا من باید با این فایل ها چه کار میکردم تا به دست کسی نیفته ؟ باید اونارو تو CD رایت میکردم ؟ ولی اون فایل ها خیلی زیاد بودن و تو CD جا نمیشدن (حتی تو DVD)! حتماً میگید که باید مخفی میکردمشون... . آخه دارم میگم اون یه حرفه ای بود، خب پیداشون میکرد...! پس باید چه کار میکردم تا به این فایل ها دسترسی پیدا نمیکرد و اصلا بهشون مشکوک هم نمیشد ؟ به نظر شما من باید چه کار میکردم ....؟؟؟؟
من چند راه در پیش رو داشتم :
راه اول اینکه اونارو پاک کنم و بعد از اینکه کامپیوترم رو پس گرفتم، فایلها رو با ریکاوری برگردونم. خب این راه اصلاً عاقلانه نبود، از کجا معلوم بود که اونم همین کار رو نکنه ؟ یا اینکه تو اون درایو چیزی (اطّلاعات) نریزه و اطّلاعات مهم من از بین نره ؟ پس این راه و بی خیال شدم.
راه دوم این بود که اون فایلها رو اَبَرمخفی کنم و به جایی انتقالشون بدم که عقل جن هم نمیرسه. خب این راه کمی قابل قبول تره ولی خالی از اشکال نیست چون همون طور که گفتم اون یه حرفه ای بود و میدونست که من این اطّلاعات با ارزش رو تو هاردم دارم پس به محض اینکه کامپیوترم به دستش برسه اول تمام هارد رو ریکاوری میکنه بعدش هم تمام هارد رو Search میکنه. اگه من از این راه استفاده میکردم ته دلم قرص نبود و میترسیدم که اطّلاعات لو بره. پس خود به خود این راه هم کنار رفت.
راه سوم این بود که تمام اطّلاعات رو به صورت یک فابل zip. یا .rar در بیارم و روشون کلمه عبور طول و درازی بزارم که نتونه به راحتی قفلش رو بشکنه. امّا چیزی که میگفتم این نیست پس صبر کنید. به نظر شما اگه این کارو میکردم خیالم راحت بود ؟ خب مسلماً یه کپی از اون فایل تهیه میکرد و یه روزی قفلش رو میشکوند. من باید کاری میکردم که اصلا به اون فایلها مشکوک نشه. پس این راه هم زیاد امن نبود.
اما راه چهارم از همه بهتره چون امکان اینکه به فایلها مشکوک بشه و بتونه قفلشون رو بشکنه تقریباَ صفر بود. همه ما میدونیم که با عوض کردن پسوند فایل میشه شکل ظاهری فایل رو عوض کرد، مثلاً شما میتونید با عوض کردن پسوند یک فایل عکس (.jpg) اونو بدون از بین رفتن عکس و خراب شدنش به یک فایل .dll یا ocx. یا .pak یا .tns و یا هر چیزه دیگه ای که شما میخواید تبدیل کنید امّا مشکل به همین سادگی حل نمیشد. من تقریبا حدود پانزده هزار فایل با پسوندهای متفاوت داشتم که به خاطر سپردن نام و پسوندشون غیر ممکن بود. پس کاری که من کردم این بود که ابتدا تمام فایلها رو به یک پوشه انتقال دادم و از اونجایی که نمیشد پسوند پوشه رو عوض کنم مجبور شدم اون پوشه رو به صورت zip در بیارم و برای پرونده یک کلمه عبور مطمئن بزارم؛ حالا بهترین کار این بود که پسوند فایل zip شده رو تغییر بدم، من پسوند اون فایل رو به .dll تغییر دادم تا به شکل یک فایل سیستمی در بیاد چون کسی به یک فایل سیستمی شک نمیکنه و اصلاَ بهش اهمیّت نمیده. قدم آخر هم این بود که این فایل نسبتاَ حجیم رو به پوشه بازیهام کپی کنم. چون فایلهای بازی اکثراَ فایلهای .dll و حجیم هستند غیر ممکن بود که کسی به اون شک کنه. من تنها کاری که باید میکردم این بود که نام اون فایل رو به خاطر بسپرم و زمانی که کامپیوترم رو پس گرفتم پسوند فایل رو به حالت اول یعنی .zip برگردونم و فایلها رو از توش استخراج کنم.

من تونستم با این ترفند کامپیوترم رو بدم و خیالمم از بابت اطّلاعات مهم و خصوصیم راحت باشه. امیدوارم که این ترفند در مواقع ضروری به کمکتون بیاد
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:56 pm

ابر مخفی یا Super Hidden
توجّه کنید، ابر مخفی کردن با مخفی کردن تفاوت داره. ویندوز برای محافظت از فایلهای مهم و سیستمی خودش اونا رو ابر مخفی میکنه تا کسی نتونه اونا رو ببینه و به اونا صدمه ای بزنه. فرق فایلهای مخفی با فایلهای ابر مخفی در سیستمی بودن این فایلهاست. به طور کلّی هر فایل مخفی اگر سیستمی بشه به یک فایل ابر مخفی تبدیل میشه.
تو ویندوز این اجازه به کاربر داده نمیشه که بخواد فایل یا پوشه ای رو سیستمی کنه تا به صورت ابر مخفی در بیاد امّا خوشبختانه تو سیستم عامل داس (Dos) میشه این کارو کرد و برای این کار باید از دستور Attrib استفاده کنید. به شکل کلّی این دستور توجّه کنید :
Attrib [+R | -R] [+A | -A] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename] [/S [/D]]
علامت مثبت (+) : دادن خصیصه به فایل یا پوشه (Set).
علامت منفی (-) : گر فتن خصیصه از فایل یا پوشه (Clear).
R : خصیصه فقط خواندنی (Read-only).
A : خصیصه آرشیو (Archive).
S : خصیصه سیستمی (System).
H : خصیصه مخفی (Hidden).
مثلاً دستور Attrib +S +H D:test.txt باعث میشه که فایل test.txt واقع در دایو D: یک فایل سیستمی و مخفی بشه و در نهایت توسط ویندوز به صورت یک فایل ابر مخفی در بیاد.
یا این دستور Attrib –S –H C:MSDOS.sys باعث میشه که فایل MSDOS.sys واقع در درایو C: ، از حالت ابر مخفی خارج بشه یعنی نه سیستمی باشه و نه مخفی.
/S : فرض کنید که قصد دارید تمام پوشه هایی که نامشون test هست و در مسیر F:\test\ در پوشه ها و زیر پوشه های مختلف قرار دارند رو با خصیصه های دلخواهتون تغییر بدید، برای این کار از پارامتر /S استفاده میکنیم. این پارامتر باعث میشه که دستور به تمام زیر پوشه هایی که همنام test هستند اعمال بشه و خصیصه های اونا رو تغییر بده.
/D : مثلاً این دستور Attrib +R +S +H –A F:\test /S /D کاری که میخواستیم رو انجام میده امّا به انتهای دستور توجّه کنید! پارامتر /D به این معنی است که این دستور فقط روی پوشه ها اعمال بشه و کاری به فایلها نداشته باشه. این پارامتر به تنهایی استفاده نمیشه و فقط زمانی به کار میره که قبلش پارامتر /S اومده باشه.
توجّه : فراموش نکنید که سیستمی کردن به تنهایی باعث ابر مخفی شدن نمیشه و فایل حتماً باید مخفی هم بشه. بطور کلّی فایلهایی با خصیصه های مخفی و سیستمی، ابر مخفی هستند.
خب شما آموختید که چطور میشه یک فایل رو با سیستمی کردن ابر مخفی کرد، امیدوارم که به دردتون بخوره.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:57 pm

حافظه مجازی :
حافظه مجازی قسمتی از حافظه دیسک سخته که به صورت موقت در اختیار سیستم عامل قرار میگیره. ویندوز از این فضا برای نگهداری داده های موقت خودش استفاده میکنه. مقدار پیش فرض این حافظه که توسط ویندوز تعیین میشه بهترین انتخابه و به ندرت پیش میاد که کسی بخواد اونو تغییر بده. در صورتی که کسی به خاطر کمبود فضای دیسک سخت، میزان حافظه مجازیش رو کاهش بده، مسلماً با افت سرعت سیستم مواجه میشه. همچنین کسی که اونو به حداکثر برسونه باعث میشه فضای بیشتری از دیسک در اختیار سیستم عامل قرار بگیره که مدیریت اون، باز هم موجب کاهش سرعت میشه.
در هر صورت انتخاب با شماست. من فقط آموزش میدم و بقیه اش با شماست. برای افزایش یا کاهش حافظه مجازی مراحل زیر و دنبال کنید :
روی My Computer راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.
در پنجره ای که ظاهر میشه (System Properties) برگه Advanced رو انتخاب کنید و در قسمت Performance روی Settings کلیک کنید.
در این پنجره (Performance Option) برگه Advanced رو انتخاب کنید و در قسمت Virtual Memory روی دکمه Change کلیک کنید.
در پنجره ظاهر شده (Virtual Memory) در قسمت Paging file size for selected drive روی Custome size کلیک کنید، حالا در کادر جلوی Initial size (MB) فضای دلخواهتون رو بر حسب مگا بایت تعیین کنید و روی دکمه Set کلیک کنید و سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:57 pm

افزایش کارایی سیستم :
افزایش کارایی سیستم عامل چیزی نیست جز، به حداقل رساندن جلوه های نمایشی ویندوز. زمانی که شما در حال استفاده از حداکثر جلوه های نمایشی هستید قسمتی از زمان CPU صرف پردازش این جلوه ها میشه همچنین قسمتی از حافظه RAM هم به این جلوه ها تعلق میگیره که باعث کاهش سرعت سیستم عامل میشه. با به حداقل رساندن این جلوه های نمایشی با افزایش چشم گیره سرعت سیستم عامل (در سیستم های ضعیف) روبرو خواهیم شد. برای اینکار مراحل زیر رو دانبال کنید :
روی My Computer راست کلیک کنید و Properties رو انتخاب کنید.
در پنجره ای که ظاهر میشه (System Properties) برگه Advanced رو انتخاب کنید و در قسمت Performance روی Settings کلیک کنید.
در این پنجره (Performance Option) برگه Visual Effects انتخاب شده وشما در این قسمت با چهار انتخاب روبرو میشید :
• گزینه اول Let Windows Choose What's best for my computer از شما میخواد تا اجازه بدید که انجام این تنظیمات بر عهده ویندوز باشه.
• گزینه دوم Adjust for best appearance باعث میشه تا سیستم عامل شما بهترین و بیشترین جلوه نمایشی و داشته باشه. (برای سیستم های سریع)
• گزینه سوم Adjust for best performance باعث میشه تا تمام جلوه های نمایشی سیستم عامل برداشته بشن و کارایی سیستم شما به حداکثر برسه. (برای سیستم های ضعیف)
• گزینه چهارم Custom است که به شما اجازه میده خودتون هر جلوه ای رو که دوست دارید علامت بزنید و علامت اونایی رو که نمی خواید رو بردارید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:58 pm

رمزهای بازیهای ویندوز و هک کردنشون
بازی Minesweeper یا همون مین روب (مین یاب) :
دستکاری کردن رکوردهای ثبت شده در بازی :
برای این کار وارد رجیستری بشید و آدرس زیر رو دنبال کنید
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\winmine
حالا اونجا یه عالمه کلید می بینید، کلیدهای Name1 و Name2 و Name3 رو با نام خودتون مقداردهی کنید و برای تغییر ثانیه رکورد هم کلیدهای Time1 و Time2 و Time3 رو باز کنید و روی دکمه رادیویی Decimal کلیک کنید بعد رکورد مورد نظرتون رو بر حسب ثانیه وارد کنید.
رمز بازی یا همون کد تقلّب :
برای اینکار تمام برنامه ها رو Minimize کنید و یا بهتره که ببندید بعد بازی رو اجرا کنید و کلیدهای " xyzzy " رو بدون علامت تایپ کنید (فشار بدید) و بعد کلیدهای Shift + Enter رو همزمان فشار بدید، خوب حالا ماوس رو روی یکی از خونه ها ببرید و به گوشه بالا سمت چپ دسکتاپ توجّه کنید، اونجا یک پیکسل هست که اگه سفید باشه یعنی خونه مین نداره ولی اگه سیاه باشه یعنی خونه مین داره.

بازی Spider :
دتسکاری کردن رکوردهای ثبت شده در بازی :
برای اینکار وارد رجیستری بشید و آدرس زیر رو دنبال کنید
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Spider
خوب اونجا کلید StreakWins_Easy رو پیدا کنید، واردش بشد، روی Decimal کلیک کنید و رکورد مورد نظرتون رو وارد کنید (توجّه کنید که رکورد این بازی، امتیاز منفی برای هر حرکت و 100 امتیاز مثبت برای هر بار مرتب کردن است).
کد تقلّب نداره.

بازی Solitaire :
در این بازی رکوردها ثبت نمیشه.
کد تقلّب بازی :
• وقتی وارد بازی شدید سه کلید Alt + Shift + 2 رو همزمان نگه دارید تا برنده بازی بشد.
• وقتی وارد بازی شدید سه کلید Alt + Ctrl + Shift رو همزمان نگه دارید، در این صورت اگه سه کارت رو بیرون بکشید فقط یک کارت رو بیرون کشیدید.

بازی Pinball :
دستکاری کردن رکوردهای ثبت شده در بازی :
وارد رجیستری بشید و آدرس زیر رو دنبال کنید
HKEY_USERS\S-1-5-21-1060284298-1390067357-839522115-1003\Software\Microsoft\Plus!\Pinball\SpaceCadet
و کلید های 0.Name تا 4.Name رو نام خودتون و کلیدهای 0.Score تا 4.Score رو هم رکوردتون مقدار دهی کنید.
کد تقلّب بازی :
• بعد از اجرای بازی برای دریافت توپ اضافی عبارت " 1max " رو تایپ کنید.
• بعد از اجرای بازی عبارت " gmax " رو تایپ کنید تا نیروی جاذبه بالا بره.
• بعد از اجرای بازی عبارت " rmax " رو تایپ کنید تا امتیازتون بالا بره.
• بعد از اجرای بازی عبارت " hidden test " رو تایپ کنید تا حالت تست بازی رو فعال کنید. بعد از فعال شدن این حالت اخطاری رو دریافت نمیکنید و میتونید با استفاده از ماوس توپ رو جابجا کنید.
• بعد از اجرای بازی عبارت " bmax " رو در بازی تایپ کنید تا بازی رو با یک توپ جدید شروع کنید. بعد از فعال شدن این حالت اخطاری رو دریافت نمیکنید ، بعد از از دست دادن یک توپ ، توپ جدیدی دریافت میکنید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:58 pm

تبدیل سیستم فایل از FAT به NTFS با حفظ اطّلاعات
برای تبدیل سیستم فایل ازFAT (File Allocation Table = جدول تخصیص فایل) به NTFS (New Technology File System = سیستم فایل با فناوری جدید) نیازی به Format کردن درایو نیست بلکه با یک دستور ساده در داس (Dos) میتونید با قابلیت حفظ اطّلاعات، سیستم فایل رو از FAT به NTFS تبدیل کنید. به شکل کلّی دستور توجّه فرمایید :
Convert [Volume] /fs:ntfs [/V]
[Volume] : این یک پارامتر اختیاریه و درایوی که میخوایم سیستم فایل اونو به NTFS تبدیل کنیم رو تعیین میکنه و اگه ذکر نشه درایو جاری که در خط فرمان مشاهده میشه در نظر گرفته میشه.
/fs:ntfs : این پارامتر اجباریه و به معنای File System:NTSF است
[/V] : این پارامتر هم اختیاریه و در صورت استفاده عملیات تبدیل سیستم فایل با نمایش کلیه ی پیام ها و راهنمایی ها انجام میشه.
مثلاً برای تبدیل سیستم فایل درایو C: از FAT به NTFS میتونیم از این دستور استفاده کنیم : Convert C: /fs:ntfs /V
توجّه : برای تبدیل سیستم فایل از NTFS به FAT حتماً باید درایو رو Format کنید و هیچ راه دیگه ای هم نداره
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

مخفی کردن اسامی کاربران (User Account ها) از صفحه Welcome Screen در ویندوز XP
با این کار حساب کاربری شما در قسمت Wlcome Screen نمایش داده نمیشه و پنهان میشه که از نظر امنیّتی از اهمیّت زیادی برخورداره چون شاید کسی نخواد که حساب کاربریش دیده بشه حالا به هر دلیلی... .
توجّه : این کارو تو کامپیوتر Laptap و Windows XP Service Pack 2 انجام ندید.
حالا برای این کار وارد رجیستری بشید و آدرس زیر رو دنبال کنید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList
حالا اونجا یک کلید جدید از نوع DWORD بسازید (Right Click > New > DWORD Value) و نام اونو به نام حساب کاربریتون (User Account) که میخواید مخفی بشه تغییر بدید؛ نمیخواد مقدار شو چیزی بذارید فقط نامشو تغییر بدید، همین. حالا دیگه حساب کاربری (User Account) شما در صفحه خوش آمد گویی نمایش داده نمیشه.
خب حالا چطور وارد حساب کاربریمون که مخفی شده بشیم ؟ خیلی ساده ... ، سه کلید Alt + Ctrl + Shift رو همزمان فشار بدید، اگه نشد دوباره تلاش کنید و در پنجره ظاهر شده (Log On to Windows) حساب کاربری و کلمه عبورتون رو وارد کنید و کلید Enter رو بزنید به همین سادگی میتونید Log On بشید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

انتخاب متن در سایت یا وبلاگهایی که این قابلیت رو گرفته اند
شما به هیچ وجه نمیتونید با مرورگر Internet Explorer تو این وبلاگ متنی رو انتخاب کنید (Select) اما با مرورگر Opera میتونید اینکارو بکنید و خیلی کارای دیگه مثل راست کلیک کردن در سایت یا وبلاگهایی که راست کلیک رو بستن. در کل مرورگر Opera بهتره چون هم سرعت بالایی داره و هم اینکه میتونید توش چندین صفحه باز کنید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:59 pm

30 مگابایت فضای خالی فقط با داشتن Yahoo ID
بله درسته شما میتونید فقط با داشتن یک آی دی یاهو دارای 30 مگا بایت فضای خالی بدون ثبت نام و مشکلات آن. اگر شما دارای یاهو ایمیل یا همان یاهو آی دی هستید میتوانید با مراجعه به http://asia.briefcase.yahoo.com/bc/home سایت که قسمتی از سایت یاهو می باشد دارای 30 مگا بایت فضای خالی بشید. زمانیکه وارد آن شدید در قسمت چپ صفحه از شما ایمیل و پسورد ایمیلتان را میخواهد که با پر کردن آن و زدن کلید Enter در صفحه بعدی فقط کافی است که شما دکمه Submit را فشار دهید و دیگه کار تمومه حالا شما دارای 30 مگا بایت فضای خالی هستید .
امّــــــــــــا اگــــــه آی دی نداری ....... خـــــــــب http://edit.yahoo.com/config/eval_register?.intl=us&new=1&.done=http%3A//mail.yahoo.com&.src=ym&.v=0&.u=e1u40u51ojh8e&partner=&.p=&promo=&.last به این آدرس برو و فقط قسمت های لازم رو پر کن
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 7:59 pm

اگه برنامه ای دارید که برای رجیستری کردن آن سریال نامبر بخواد و یا برنامه ای از اینترنت دریافت کردید و بعد از چند روز از کار افتاده این مطلب رو تا آخرش بخونید:

با انجام دادن این کار شما میتونید بعضی از برنامه های خودتون رو رجیستری کنید یا بعضی از برنامه هایی که از اینترنت دریافت میکنید و بعد از چند روز از کار می افته که برای استفاده دوباره از اونا باید اون نرم افزار رو خریداری کنید یا باید سریال نامبر اون برنامه رو داشته باشید تا آن برنامه رجیستری شود
اما با راه حلّی که به شما میگم میتونید خودتون همه ی اینکارا رو با رجیستری انجام بدید:
1- قبل از هرکاری باید یه پشتیبانی از رجیستری بگیرید (در Run تایپ کنید Regedit و دکمه ی Ok را بزنید در بالای پنجره ی باز شده از منوی File گزینه ی Export رو انتخاب کنید حالا برای Save کردن کل رجیستری در قسمت Export range گزینه ی All رو انتخاب کنید و برای save کردن نام فایل اون رو before بزارید و اون رو تو درایو C ذخیره کنید).
2- بعد از ذخیره ی کل رجیستری یه برنامه رو مثل Wimamp یا هر برنامه ی دیگری رو که دوست دارید نصب کنید تا تغییرات رو در رجیستری ببینید. بعد از نصب یک برنامه حالا دوباره به رجیستری برید و همون کارای قسمت اول رو بکنید ولی اسم فایل رو برای ذخیره After بزارید و کنار فایل قبلی که ذخیره کردید بزارید
3- حالا Cmd رو اجرا کنید(برای اجرا: Run>cmd) وبا دستور :C در cmd وارد درایو C شوید و در جلوی آن این دستور را بنویسید
fc c:\before.reg c:\after.reg>change.txt
4- حالا به درایو C برید و در اونجا فایل change.txt رو باز کنید همه ی تغییرات رو با ستاره جدا ،جدا مشخص کرده ولی برای نوشتن کلمه همه ی حروف اون رو حرف به حرف هر کدوم رو تو خط جدا نوشته و مسیری که تغییرات ایجاد شده فقط فایل آخری که تو اون تغییر ایجاد شده رو نشون میده و از اول تا آخر مسیر اون فایل رو نشون نمیده برای اینکه راحت به فایلی که تو اون تغییر ایجاد شده برسید این پایین رو بخونید.

..:: پیدا کردن فایل متغیر شده ::..
به رجیستری برید و در بالای پنجره منوی Edit رو باز کنید و گزینه ی Find رو کلیک کنید حالا برای دیدن تغییراتی که در یک فایل ایجاد شده باید در هر قسمتی که در فایل Chang.txt است رو با قرار دادن در یک خط در Find what وارد کنید و بعد از چند ثانیه فایلی که در اون تغییر ایجاد شده رو مشاهده خواهید کرد.

..::نحوه ی رجیستری کردن برنامه ها::..
حالا میتونید با تغییراتی که در فایل Chang ثبت شده با کمی جستجو با Find رجیستری،فایلی که کرک شدن یا کرک نشدن برنامه رو نشون میده پیدا کنید(بسیاری از برنامه ها برای نشون دادن کرک شدن یا نشدن آن ها رو در یک فایل با عدد صفر نشون میدن که به معنی کرک شدن برنامه است و برای کرک نشدن برنامه عدد یک رو به کار میبرند که شما با تغییراتی در این فایل و جایگزین کردن عدد 0 به جای 1 میتوانید اون برنامه رو که برای کرک شدن یا باید اون رو با سریال نامبرش یا اتصال به اینترنت و یا با خریداری آن برنامه از کرک شدن اون خلاص شوید فقط یه کم با رجیستری و این فایل ور برید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن
شايد محدود کردن کاربر در اعمال تغييرات در سيستم يکی از روشهای مناسب برای جلوگيری از از کار افتادگی سيستم در اثر تغييرات غير لازم ميباشد. بسيار ديده شده که کاربران از تغيير محيط، شرايط و يا نحوه کار سيستم نسبت به قبل گلايه دارند و مدعی هم هستند که هيج تغييری اعمال نکرده اند. اين مساله ای است که اغلب سرپرستان سيستمها با آن مواجه هستند و مايکرسافت در ويندوز 2000 و XP امکانی را بنام Group Policy در ويندوز گنجانده که بتوان دسترسی یه سيستم را به طرق مختلف محدود کرد.
Group Policy اين امکان را فراهم ميکند تا بتوان Control Panel را به روشهای مختلف کنترل کرد:

1- دسترسی به Control Panel و اجزای آن را به طور کل از کار بيندازيد.
2- فقط گزينه های خاصی در Control Panel نمايش داده شوند.
3- گزينه های خاصی را از ديد کاربر مخفی کند.
برای آغاز کار ابتدا بايد وارد کنترل Group Plolicy بشويد که يکی از روشهای دسترسی به آن اجرا gpedit.msc از گزينه RUN در منوی Start مي باشد.
جهت از کار انداختن Control Panel مراحل زير را طی کنيد:
1- از منوی Start گزينه Run را انتخاب کنيد و بعد از نوشتن gpedit.msc با زدن دکمه OK آن را تاييد کنيد.
2- در قسمت User Configuration به Administrative Templates برويد و با زدن علامت + کنار آن به گزينه های آن دسترسی پيدا کنيد و Control Panel را انتخاب کنيد.
3- اگر از ويندوز 2000 استفاده ميکنيد بر روی Disable Control Panel و اگر از XP استفاده ميکنيد بر روی Prohibit access to the Control Panel دوبار کليک کنيد.
4- گزينه Enable را انتخاب کنيد و OK را بزنيد
حالا ديگر هيج يک از کاربرها قادر به دسترسی به Control Panel نيستند حتی شما Administrator عزيز!!!
متاسفانه در يک سيستم Workgroup محدوديت به تمامی کاربرهای سيستم اعمال ميشود حتی Administrator و برای رهايی از اين مشکل بايد از يک سيستم مبتنی بر Domain استفاده کرد تا بتوان با استفاده از OU ها تغييرات را به کاربرها و گروههای خاص اعمال کرد.
نمايش و عدم نمايش گزينه های مورد نظر:
شما مي توانيد جهت دور کردن کاربر از گزينه های خاص در Control Panel اقدام به مخفی کردن گزينه های خاص بکنيد و يا اگر قصد مخفی کردن اغلب کنترلها را داريد مي توانيد از گزينه ديگری استفاده کنيد که به شما اجازه مي دهد به فقط گزينه هايی که مايليد را نمايش دهد:
1- مراحل 1 و 2 حالت قبل را دنبال کنيد.
2- بر روی Hide Specified Control Panel Applets دو بار کليک کنيد و Enable را انتخاب کنيد.
3- بر روی Show کليد کنيد و در پنجره جديد دکمه Add را بزنيد.
4- حالا در پنجره جديد نام کنترل مورد نظر خود را بنويسيد. نامی که وارد ميکنيد بايد عيناً نام کنترل مورد نظر در Control Panel باشد. در اين مثال ما قصد داريم کنترل System را که کاربر در صورت دسترسی به آن ميتواند بسياری از تنظيمات حساس سيستم را تغيير دهد از ديد خارج کنيم لذا بنويسيد system و همه پنجره ها را OK کنيد.
حالا در صورت مراجعه به Control Panel ديگر System را در آن نمي بينيد. به ياد داشته باشيد که فقط قادر به ديدن آن نيستيد و اين به معنی محدود کردن دسترسی به اين کنترل نيست و يک کاربر حرفه ای ميتواند هنوز با نوشتن sysdm.cpl در خط فرمان آن را فرا بخواند.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 8:00 pm

..:: استفاده از Map Driving ::..
یک زمانی اتفاق می افتد که ما در محل کار یا جایی دیگر مثل مدرسه های دارای رشته کامپیوتر مشغول استفاده از شبکه داخلی از طریق یک کامپیوتر بوده و برای ما محدودیت زیادی در زمینه دسترسی ایجاد کرده اند. شما می توانید با استفاده از Map Different Drive به یک سری از بخش ها که مربوط به مدیران یا چیز هایی دیگر است دست پیدا کنید. روش کار به ترتیب زیر می باشد:
به My Document بروید هر چند احتمال آن می رود که دسترسی شما به آنرا هم محدود کرده باشند در این صورت یک صفحه IE باز کنید و در منوی بالای آن Favorite را پیدا نموده و از طریق آن My Document را باز نمایید. بعد از ورود به آن شما در منوی Tools چیزهایی همانند Map Network و Disconnect Network Device و ..... را می بینید پس بر روی Map Network کلیک نمایید یک پنجره باز میشود که دارای یک Text Box و یک منوی کشویی (پایین رونده) می باشد. حلا شما باید داریوی را که نیاز دارید، اسمش را از قبل بدانید یا که آن را حدس بزنید. مثلا اگر بخواهید به درایو مخصوص کارکنان دست بیابید باید یک چیزی مانند زیر باشد:VHSERVER//STAFF ( VHSERVER نام شبکه ای است که هم اکنون در آن قرار دارید) البته شما می توانید با مراجعه به منوی کشویی (پایین رونده) آخرین درایو ها را مشاهده کنید و از آنجا درایو خود را انتخاب کنید. پس ار انتخاب از طریق منوی پایین رونده به My Computer بروید و در آنجا درایو شبکه ای را که انتخاب کردید را همانند درایو های F یا E می بینید . پس بر روی آن کلیک کنید و وارد درایو شوید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 8:04 pm

ريستارت کردن ويندوز XP بدون بوت کردن
ابتدا همزمان سه دکمه Control + Alt +Delete را فشار دهيد تا Task Manager
باز شود حال به Tab - Processes برويد و آن را بفشاريد EXPLORER.EXE را پيدا
کرده وروی آن رايت کنيد کليک End Prosses را فشار دهيد اکنون پنجره
Task Manager warning که حامل پيام Yes يا No مقابل شما قرار گرفته
شما YES را فشار دهيد بعد به Tab - Applications برويد ودکمه سمت
راست از اول New Task را فشاردهيد پنجره Create - New -Task باز ميشود
شما در قسمت Open تایپ کنيد Explorer.exe و Ok کنيد اکنون ويندوز
شما ريستارت شده است بدون بوت يا Log Off لازم به ذکر است که اين ريستارت فقط برای تغيرات که در ريجستری ميدهيد مفيد است .
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 8:12 pm

روش پیدا کردن ip در چت
دوستان ، برای پیدا کردن ip در چت روش های زیادی وجود دارد من میخوام بهترین روش را بهتون بگم امیدوارم بدردتون بخوره :
اول یک پغام به شخص مورد نظر میدیم بعد منتظر برگشت جواب میشویم و هنگامی جواب داد به DOS میریم و netstat -n را تایپ میکنیم بعد نگاه ایست ip میکنیم
بعد ip با port 5101 یا 5103 ای پی شخص مقابل میشود این روش %80 جواب میده.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 8:14 pm

ساخت سزیع یک کاربر برای ویندوز
با تايپ در خط فرمان Run مي توانيد يك يوزر جديد در كمتر از 5 ثانيه ايجاد كنيد و ديگر نيازي به رفتن به كنترل پنل و ... نيست.دستور زير را در كادر Run تايپ كنيد:
اين دستور كاربر را ايجاد مي كند: Net User esteghlal 27/add
به همين سادگي . نام كاربري كه من مثال زدم esteghlal و پسوردش 27هست. حالا اگه مي خواييد گروهش رو هم مشخص كنيد دستور زير را تايپ كنيد. :Net User Localgroup Administartor esteghlal/add
با اين دستور كاربررا به گروه كابران Admin اضافه میکند.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 8:51 pm

حتمالأ این موضوع نیز به گوشی شما رسیده است که ویندوز جدید شرکت مایکروسافت ، ویندوز ویستا ، برای اجرای روان خود نیازمند رم و قدرت بالایی است. به گونه ایی که این ویندوز با رم های 512 نیز دچار مشکل میشود. در این ترفند قصد داریم روشی را معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید ویندوز ویستای خود را تا حدودی سبک سازی کنید ، به طوری که دیگر حدأقل با رم 512 هیچ مشکل پردازشی نداشته باشد و با سرعت قابل قبول و روانی پردازش گردد.

برای این کار:
به Control Panel ویندوز بروید. سپس به بخش System and Maintenance و بعد به Administrative Tools مراجعه کنید.
اکنون در داخل لیست بر روی Services کلیک کنید.
حالا پنجره جدیدی برای شما بازخواهد شد که در آن نام و نوع Service فعال در ویندوز ویستای خود را مشاهده میکنید.

در اینجا شما باید طبق نیاز و خواسته خود هر یک از سرویس های فعال را غیر فعال کنید .
به عنوان مثال قصد داریم Windows Firewall را غیر فعال یا قطع کنیم تا پس راه اندازی دوباره سیستم اجرا نشود .
بدین منظور:
ابتدا Windows Firewall را انتخاب کنید و روی آن را راست کلیک کنید ، سپس یر روی گزینه Properties کلیک کنید تا پنجره ای برای شما باز شود.
در پنجره باز شده شما از قسمت StartupType می توانید مشخص کنید که برنامه از دفعات بعد به صورت خودکار فعال گردد یا به شکل دستی و یا همواره غیرفعال بماند.
همچنین با اتنخاب قسمت Service Status می توانید برنامه های فعال را غیرفعال و غیرفعال را فعال نمایید.
شما با توجه به این روش می توانید برنامهایی را که نیاز ندارید را برای همیشه از کار بیندازید .
برای مثال کسانی که به هیچ گونه شبکه ای متصل نمی شوند می توانند تمام سرویس های Network را غیر فعال کنند.

به همین سادگی مقدار بسیار زیادی از رم شما خالی میگردد در نتیجه بدون دردسر عمل پردازش صورت میگیرد.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 9:51 pm

همان‌طور که اطلاع دارید پس از مدت‌ها انتظار، پیش‌نمایش نسل بعدی سیستم‌ عامل ویندوز، با نام "ویندوز 7" در تاریخ 7 ژانویه 2009 عرضه شد. به گفته اکثر کارشناسان ویندوز 7 بسيار بهتر از ويستا بوده و طراحان موفق به برطرف كردن مشكلاتي شده‌اند كه كاربران سيستم مذكور را به ستوه آورده و ناراضي كرده بود. بنا بر پیش‌بینی ها و گفته‌های مسئولان مایکروسافت نسخه نهایی ویندوز 7 در تابستان 2009 عرضه خواهد شد. در ویندوز 7 امکانات و قابلیت‌های متعدد جدیدی نیز افزوده شده است. یکی از این قابلیت‌ها کلیدهای میانبر جدیدی است که در کل محیط ویندوز کاربرد دارد. هم‌اکنون به معرفی این کلیدهای میانبر جدید در ویندوز 7 می‌پردازیم. لازم به ذکر است کلیدهای میانبر سابق که در ویندوزهای قبلی کارایی داشت نیز همچنان برقرارند. لینک دانلود نسخه نمایشی ویندوز 7 و همچنین کرک دائمی آن نیز در ادامه موجود است.

لیست این کلیدهای میانبر جدید در کل محیط ویندوز 7 به شرح زیر است:

کلید Windows + ↑: بیشینه ساختن (Maximize) پنجره.
کلید Windows + ←: حرکت پنجره به سمت چپ. با انجام این عمل به صورت متمادی، کل پنجره به سمت چپ خواهد چرخید!
کلید Windows + →: حرکت پنجره به سمت راست. با انجام این عمل به صورت متمادی، کل پنجره به سمت راست خواهد چرخید!
کلید Windows + ↓: کمینه ساختن (Minimize) پنجره (ترفندستان) و بازگردانی پنجره از حالت بیشینه.
کلید Ctrl + Windows + ←: پرش به مانیتور سمت چپ.
کلید Ctrl + Windows + →: پرش به مانیتور سمت راست.
کلید Ctrl + Windows: کمینه ساختن (Minimize) و بازگردانی کلیه پنجره‌های باز.
کلید T + Windows: متمرکز شدن بر روی اولین پنجره موجود در Taskbar. با فشردن مجدد به پنجره بعدی موجود خواهید رفت و این گردش ادامه دارد. همچنین با فشردن کلید T + Shift+ Windows این گردش عقبگرد خواهد شد.
کلید Space + Windows: مشاهده دزدانه صفحه دسکتاپ! با این عمل، کلیه پنجره‌های باز، شفاف می‌شود به طوریکه صفحه دسکتاپ دیده شود.
کلید G + Windows: مرتب کردن کلیه Gadgetهای موجود به ترتیب حروف الفبا.
کلید P + Windows: تنظیمات نمایش خارجی نظیر Mirror ،Extend Desktop و غیره.
کلید X + Windows: صفحه Mobility Center مشابه ویندوز ویستا.
کلید Windows + #: باز نمودن پنجره شماره # موجود در Taskbar. به عنوان مثال برای باز نمودن اولین پنجره Taskbar کلیدهای Win+1 و برای باز نمودن سومین پنجره کلیدهای Win+3 را وارد می‌کنیم.
کلید Windows + +: بزرگ‌نمایی پنجره.
کلید Windows + -: کوچک‌نمایی پنجره.
Alt + P: نمایش و یا عدم نمایش صفحه پیش‌نمایش در هر پنجره.

همچنین کلیدهای ترکیبی زیر که به کمک ماوس صورت میگیرد مختص محیط Taskbar هستند:
Shift + کلیک بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید.
کلیک وسط ماوس بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید.
Shift + Ctrl + کلیک بر روی یک آیکن: باز نمودن یک مورد جدید با دسترسی ادمین.
Shift + راست کلیک بر روی یک آیکن گروهی شده: نمایش منوی پنجره شامل Restore All ،Minimize All ،Move All و غیره.
Ctrl + کلیک بر روی یک آیکن گروهی شده: گردش بر روی پنجره‌های موجود در این گروه.

لازم به ذکر است جهت اطلاع کاربران مبتدی، کلید Windows بین دو کلید Alt و Ctrl در سمت چپ کیبورد قرار دارد.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالثلاثاء فبراير 24, 2009 10:03 pm

یک ترفند بامزه در صفحه دسکتاپ ویندوز

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که می‌توان با استفاده از صفحه دسکتاپ، دوستان خود را سرکار بگذارید و با آنها شوخی کنید؟! در این ترفند قصد داریم به معرفی یک ترفند جالب و بامزه بپردازیم که در محیط‌هایی نظیر کافی‌نت و یا کامپیوترهای تحت شبکه دانشگاه می‌توانید با آن سرگرم شوید.

بدین منظور:
ابتدا به صفحه دسکتاپ مراجعه کنید.
اکنون کلید PrtScr را بر روی کیبورد بزنید و از صفحه دسکتاپ عکس بگیرید.
از منوی Start به All Programs > Accessories رفته (ترفندستان) و بر روی Paint کلیک کنید تا Paint ویندوز اجرا شود.
در محیط Paint، کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را فشار دهید و یا از منوی Edit بر روی Paste کلیک کنید تا عکسی که گرفته‌اید وارد برنامه شود.
حال از منوی File بر روی Save as کلیک نموده و فایل را با نام دلخواه و فرمت BMP در محلی ذخیره نمایید.
سپس از نرم افزار Paint خارج شوید.

اکنون بر روی فضای خالی از دسکتاپ راست کلیک کرده و از منوی Arrange Icons By بر روی Show Desktop Icons کلیک نمایید تا تیک آن برداشته شود.
خواهید دید که کلیه آیکن‌های موجود در صفحه دسکتاپ ناپدید می‌شود.

در ادامه کار بر روی فضای خالی از دسکتاپ راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
در پنجره Display Properties، به تب Desktop رفته و بر روی دکمه Browse کلیک کنید.
سپس تصویری که توسط Paint ذخیره کرده‌اید را انتخاب کرده و بر روی دکمه Open کلیک کنید.
در پایان بر روی OK کلیک کرده و به صفحه دسکتاپ برگردید.

حتمأ متوجه شدید که چه اتفاقی افتاده است! اگر متوجه نشدید سعی کنید در صفحه دسکتاپ بر روی یکی از شورتکات‌های موجود کلیک کرده و آن را انتخاب کنید. قطعأ غیر ممکن است! در اصل شما تصویری غیر واقعی از صفحه دسکتاپ را به عنوان تصویر پشت زمینه قرار دادید و آیکن‌های دسکتاپ را نیز ناپدید کردید و حاصل چیزی است که می‌بینید.
حال فرض کنید سیستم را ترک کرده‌اید و شخص دیگری با سیستم کار می‌کند. قطعأ گیج خواهد شد! چرا که هر چه سعی میکند نمیتواند آیکن‌های صفحه دسکتاپ را انتخاب کند. در صورتی که سیستم هنگ نکرده و سایر قسمت‌ها به خوبی کار می‌کند.

از این ترفند می‌توانید برای شوخی با دوستان در مکان‌های عمومی نظیر کافی‌نت ها و سایت کامپیوتر دانشگاه استفاده کنید.

برای بازگرداندن به حالت اولیه، کافی است یک تصویر دیگر را به عنوان تصویر پیش‌ زمینه ویندوز قرار دهید و مجدد Show Desktop Icons را فعال کنید.
SETAREH
كاربر فعال
كاربر فعال
SETAREH

پستعنوان: رد: ترفند هاي كامپيوتري !!!   ترفند هاي كامپيوتري !!! - صفحة 3 Emptyالسبت فبراير 28, 2009 9:35 am

فعال کردن ضبط Stereo Mix در ویندوز ویستا

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در ویندوز ویستا بخواهید صدا یا موزیکی که از از خروجی صوتی سیستم در حال پخش هست را ضبط کنید اما طریقه انجام و تنظیمات مربوطه را نمیدانید. باید بدانید که اینکار بسیار ساده است. در ویندوز ویستا به شکل پیشفرض Stereo Mix که مخصوص اینکار است در حالت غیرفعال قرار دارد. در این ترفند به معرفی نحوه فعال نمودن این گزینه و در نتیجه ضبط مستقیم خروجی صوتی سیستم بر روی هارد کامپیوتر میپردازیم.

توجه: برای خواندن ترفند به ادامه مطلب مراجعه کنید

بدین منظور:
بر روی آیکن Volume در Taskbar کنار ساعت کلیک راست کرده و گزینه Recording Devices را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده بر روی یکی از Device های مربوط به ضبط صدا کلیک راست کرده و گزینه Show Disabled Devices را انتخاب نمایید تا تنظیمات غیر فعال شده ظاهر گردند.
خواهید دید که دو Device به نامهای CD Audio و Stereo Mix به صورت غیر فعال و کم رنگ ظاهر میشوند.
اکنون بر روی آنها کلیک راست کرده و گزینه Enable را انتخاب نمایید.
حال با تنظیمات مقدار شدت ورودی صدای Stereo Mix در Properties میتوانید به کیفیت مطلوب صدای ضبط شده مورد نظر دست یابید.

ترفند هاي كامپيوتري !!!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 3 از 5رفتن به صفحه : الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-