تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد
تالار گفتگوي استقلال
به مجموعه تالار های هواداران باشگاه استقلال خوش آمديد . برای استفاده بيشتر از تالارها لطفا عضو شويد
تالار گفتگوي استقلال
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةPortalمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7

4 مشترك
نويسندهپيام
Admin
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 464
Registration date : 2008-03-08

بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Empty
پستعنوان: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالثلاثاء مايو 13, 2008 11:29 pm

دوستان عزیز بنا داریم تا هر هفته به بررسی یکی از تیم های حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس خواهیم پرداخت . دوستان عزیز دقت کنند درسته که ما هوادارای تیم بزرگ و پر افتخار اسیا هستیم اما تمام مطالبی که در این قسمت قرار خواهید داد کاملا بی طرفانه بوده و از گذاشتن مطالب مقرضانه جدا خودداری نمایید .
شروع به کار این تایپیک بعد از آخرین بازی لیگ 7 می باشد .
موفق و شاد باشید
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
https://esteghlaliha.forumfa.net
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: شرايط   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالثلاثاء مايو 13, 2008 11:40 pm

دوستان عزیز نقد های ارائه شده باید از سه قسمت نقد از مدیر عامل و هیئت مدیره - مربیان - بازیکنان باشد .
موفق باشید
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالثلاثاء مايو 20, 2008 8:33 am

با توجه به اتمام لیگ برتر فوتبال ایران از این لحظه به بررسی تیم های لیگ و نقد عملکرد آنها خواهیم پرداخت /
با توجه به جدول لیگ اولین تیم پرسپولیس خواهد بود که موفق شد با مربی با دانش خود آقای قطبی مقام قهرمانی لیگ ایران رو کسب کنند .
برای شروع مطالب زیر رو خودم میذارم .
پس از پایان لیگ ششم و کسب نتایج نه چندان خوب پرسپولیس هیئت مدیره این تیم حبیب کاشانی رو به عنوان مدیر عامل جدید منصوب می کنند . این تصمیم که از سوی سازمان نیز تاید شد را همگان تصمیم نادرستی میدانستند زیرا فکر میکردند که کاشانی سیاسی نمیتواند در فوتبال امروز موفق شود اما کاشانی بلافاصله آنالیزور کره جنوبی رو به عنوان سر مربی تیم انتخاب و در کمتر از سه روز شناسنامه ایرانی برای وی صادر کرد تا نشان دهد مصمم به خرید قطبی است . هنوز که کاشانی مسئول مذاکره با قطبی بود کادر مربیان تیم بسته شده و حمید استیلی در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشت شاید بازی بازیکنان جدید این در این فصل نمونه بارز این مدعا باشد .
قطبی بعد از گذشت نزدیک به 4 دهه دوری از ایران بالاخره به ایران آمد و مستقیم به بازیکنان معرفی شد . اولین مصاحبه ایشون که همراه بود با قول قهرمانی با 70 امتیاز بود که در اول کلام فقط جکی بود در دست خبرنگاران . قطبی وقتی لیگ ایران رو با دانش خودش مقایسه کرد و سطح مربیان وقت لیگ رو به برتری خودش و لوکا بوناچیچ پی برد و این قول رو داد .
للیگ پر فراز و نشیب و پر حاشیه ایران آغاز شد و قطبی در کنار دستیارانش شروع بکار کرد . بازیهای زیبای این تیم نشان از دانش بالای سر مربی داشت اما این وسط قطبی نمیدانست اینجا ایران است و در ایران خوبان محکوم به شکست . شاید نزدیک ترین مثال برای این ادعا آقای قلعه نوعی باشه و بلاهایی که حجازی واطرافیان او بر سر این مربی جوان آوردند . با روند رو به جلوی تیم استیلی بنای مخالفت گذاشت و مرزبان و نیکبخت و مامانی و رضایی به تبعیت از او با سر مربی مخالفت کردند . این آغاز نیمه دوم لیگ بود و نزول تدریجی پیروزی .
قطبی با تنبیه مامانی و رضایی و در آخر لیگ نیکبخت ثابت کرد با کسی شوخی ندارد و در کارش در کنار صداقت مثال زدنیش جدی است . اخراج مرزبان از کادر فنی زنگ خطری بود برای استیلی که میدانست قطبی مورد حمایت بی چون و چرای مدیر عامل است . در هخمین گیر و دار بود که شش امتیاز از جانب فیفا از پیروزی کم شد اما قطبی با مثل معروفش که میگفت بازیکنانم دل شیر دارند با دل شیر مقاومت کرد .و پس کنار گذاشتن اختلافات دوباره یک مدعی تمام عیار شد و در آخر و یک مسابقه در شرایط نا برابر این تیم با شکست سپاهان مدعی جام قهرمانی را بالای سر برد تا نشان دهد از 70 امتیاز پیش بینی شده قطبی فقط چند امتیاز تک رقمی منهخای شش امتیاز کسر شده باقی ماند.
قطبی مربی فهیم و مثال زدنی پیروزی تهران با خود ادبیات و فرهنگ جدیدی وارد ایران کرد کهسالیان دراز ماندگار خواهد بود . صداقت و همت این مربی باید مایه تلاش و درس سایر مربیان ایران شود . اما نباید فراموش کرد فرق یک مربی با تحصیلات آکادمیک فوتبال و یک مربی با اموزش تجربی را . در دوران قطبی پیروزی هم نتیجه گرا بود و هم زیبا بازی میکرد . بازیهای زیبای این تیم هر بیننده ای را به دوران اوج استقلال با قلعه نوعی باز میگرداند تا نشان دهد فوتبال بین المللی چیست .
دوستان عزیز امیدوارم نقد های همه ی شما منصفانه باشه .
استقلالي

استقلالي

تعداد پستها : 132
Registration date : 2008-03-10

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالثلاثاء مايو 20, 2008 9:02 am

البته ادمین عزیز بهترین نقد رو کردن و جای بحث دیگه ای نذاشتن اما منم میخوام در این بحث شرکت کنم
شاید بتونیم بازیکنان پیروزی رو به سه قسمت تقسیم کنیم
گروهی منتصب به استیلی که دیگه برای همه شناخته شده هستند مامانی - رضایی - نیک بخت
گروهی عزیز دردانه های قطبی شدن مثل خلیلی - کعبی - نصرتی و اواخر حیدری
و گروهی بی طرف مثل باقری - باقریها - زارع و...
شاید برخورد این همه تفکر در این تیم باعث شد این تیم در اوایل نیم فصل دوم نزول داشته باشه اما هیچ قدرتی نباید منکر ارزشهای قطبی بشه
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: تحليل روزنامه گاردين از مربي پيروزي   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالإثنين مايو 26, 2008 8:41 am

تمجيد روزنامه گاردين از افشين قطبي
"حميد استيلي!؟...نه، به هيچ وجه باور نمِي کنم"

روزنامه‌ي معتبر گاردين چاپ لندن، عملكرد فصل جاري "افشين قطبي" سرمربي پرسپوليس را تحليل كرده و از قهرماني وي در ليگ ايران تمجيد به عمل آورده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پرسپوليس در فصل جاري عملكرد خوبي داشت و با توجه به كسر شش امتياز از اين تيم طي سناريويي دراماتيك توانست قهرماني ليگ را بدست آورد.

اين تيم در روز پاياني رقابت‌ها در زمين خودي و با حضور يكصد هزار تماشاگر توانست سپاهان اصفهان را مغلوب كرده و قهرمان ليگ هفتم شود.

گاردين در اين باره نوشت: افشين قطبي كه مليتي ايراني – آمريكايي دارد، آگوست سال 2007 پس از 30 سال دوري به ايران بازگشت تا هدايت بزرگترين باشگاه ايران را به دست بگيرد. او پيش از اين دستيار مربي كره‌جنوبي در تيم ملي اين كشور بود.

قطبي شروع خوبي در ليگ ايران داشت و بازي‌هاي نخست فصل را با پيروزي پشت سر گذاشت. همه چيز خوب پيش مي‌رفت تا اينكه دوران سياه اين تيم فرا رسيد و پرسپوليس در ميانه‌هاي فصل افت كرد. آنها در هفته‌هاي پاياني بازگشت بسيار خوبي به مسابقات داشتند و در تمام بازي‌ها پيروز شدند. در هفته‌ي پاياني آنها دو امتياز با صدرنشين فاصله داشتند و با برتري برابر سپاهان صدرنشين قهرمان ليگ ايران شدند.

شنبه كه روز شروع هفته در ايران است،‌ شاهد برگزاري ديدار اين تيم در ورزشگاه آزادي بود و محسن خليلي در دقيقه‌ي هفدهم دروازه‌ي سپاهان را باز كرد تا همه به قهرماني اميدوار شوند. در ادامه، احسان حاج صفي بازيكن فوق‌العاده و هجده ساله‌ي سپاهان گل تساوي را زد تا شادي پرسپوليسي‌ها تنها يازده دقيقه دوام داشته باشد. نيمه‌ي دوم به پرسپوليس تعلق داشت. آنها فشار بسياري به سپاهاني‌ها وارد كردند و فرصت‌هاي گلزني زيادي را خلق كردند. وقت اضافه‌ي هفت دقيقه‌اي فرصت خوبي براي پرسپوليسي‌ها بود تا بتوانند آخرين تلاش‌هايشان براي قهرماني را به كار ببندند. دقيقه‌ي ششم از وقت‌هاي تلف شده "سپهر حيدري" توانست گل دوم پرسپوليس را به ثمر برساند تا آنها براي بار دوم در ليگ برتر ايران قهرمان كند. قهرماني قبلي پرسپوليس در ليگ ايران به سال 2003 بازمي‌گردد.

بيست و نهم فوريه بود كه مهدي تاج نايب رييس فدراسيون فوتبال ايران در گفت‌وگويي اعلام كرد: «افشين قطبي در ديدارهاي مقدماتي جام جهاني هدايت تيم ملي ايران را به عهده خواهد داشت.» روز بعد، دو ساعت پيش از آن كه شغل جديد قطبي به صورت رسمي اعلام شود، رسانه‌هاي ايراني خبر سرمربي‌گري علي دايي در تيم ملي را اعلام كردند. علي دايي پس از آن در برنامه‌ي نود تلويزيون ايران اعلام كرده بود كه براي به دست آوردن اين شغل با خدا لابي كرده است.

گاردين دليل انتخاب نشدن "قطبي" براي تيم ملي را به احتمال مخالفت برخي سران ورزش و دولت ايران نسبت داده است.

اين روزنامه ادامه مي دهد: درگير شدن يك هوادار پرسپوليسي با "قطبي" نقطه‌ي تاريكي در دوره‌ي مربي‌گري وي بود. آنها افشين را با مربيان قديمي باشگاه مقايسه كرده بودند و سيستم‌هاي وي را مورد انتقاد قرار دادند. برخي هواداران تيم كه با حضور وي در پرسپوليس موافق بودند، به وي لقب امپراطور دادند، موضوعي که به مذاق برخي ها خوش نيامد.

قطبي در ماه آوريل تصميم داشت در پرسپوليس بماند ولي در حال حاضر او به دلايلي قصد دارد، باشگاه را ترك كند. آنها در شانزده بازي نخست فصل هيچ شكستي متحمل نشدند ولي باخت برابر سپاهان در سي و يكم دسامبر و كسر شش امتياز از آنها در فوريه به دليل نپرداختن حقوق بازيكن پيشين تيم موجب شد اوضاع به هم بريزد. حاشيه‌هاي زيادي تيم را دربرگرفت تا اين تيم افت فاحشي داشته باشد. افشين قطبي گفت:«حاشيه‌هاي موجود در پرسپوليس باور نكردني است. نشريه‌ها نيز به اين حاشيه‌ها دامن مي‌زنند. آنها از قول برخي بازيكنان حرف‌هايي را منتشر مي‌كردند در صورتي كه اين حرف‌ها به هيچ وجه حقيقت نداشتند. باشگاه‌هاي بزرگي مانند منچستر يونايتد و رئال مادريد نيز توسط رسانه‌ها و هواداران‌شان تحت فشار قرار مي‌گيرند ولي چنين شرايطي در هيچ جاي ديگر نديده‌ام.»

برخي معتقدند كه قطبي به هيچ وجه نبايد به عنوان سرمربي انتخاب مي‌شد، زيرا وي پيش از آن پرسپوليسي نبوده و قرار گرفتن وي در پستي بالاتر از پرسپوليسي‌هاي پيشين نمي‌تواند مورد پذيرش باشد! شايد اگر قطبي نتايج خوبي نمي‌گرفت، تا پايان فصل نمي‌توانست جايگاهش را حفظ كند. يكي از كساني كه گفته مي‌شد مشكلاتي را براي قطبي به وجود آورده، حميد استيلي بازيكن پيشين پرسپوليس است. "مصطفي دنيزلي" سرمربي پيشين پرسپوليس نيز مشكلات مشابهي با استيلي داشت، ولي قطبي هرگونه مشكلي با وي را رد كرده است.

قطبي در اين خصوص گفت:«استيلي را مانند برادرم مي‌دانم. بازيكني مانند او نمي‌تواند چنين كارهايي را بر ضد باشگاه محبوبش انجام بدهد. نه، به هيچ وجه باور نمي‌كنم.»

قطبي به عنوان دستيار "گاس هيدينك" و "ديك ادووكات" در تيم ملي كره جنوبي فعاليت كرده است و اين نخستين فصل فعاليت وي به عنوان سرمربي بود.

زماني كه قطبي "عليرضا مرزبان" يكي از دوستان حميد استيلي را از تيم اخراج كرد، باشگاه وي را به تيم برگرداند. اين شرايط ادامه پيدا كرد تا اينكه برخي بازيكنان به كم كاري متهم شدند. لپ تاپ قطبي – آن طور كه خودش اعلام كرده – توسط يكي از اعضاي داخلي باشگاه شكسته شده است. در هواپيمايي كه تيم را به سوي شيراز مي‌برد، "شيث رضايي" مدافع اين تيم از كابين خلبان اعلام كرده بود كه هواپيما در حال سقوط است. رضايي پس از آن عذرخواهي كرده و گفت كه اين كارش فقط يك شوخي با عليرضا واحدي نيكبخت بوده و قصد داشته وي را بترساند. نيكبخت نيز در مصاحبه‌اي گفته بود كه نحوه‌ي تمرين دادن و متد مربي‌گري قطبي كهنه شده و او هيچ چيز از فوتبال مدرن نمي‌داند. همه ي اين اتفاق‌ها به افت پرسپوليس كمك كرد.

در حالي كه تنها هفت بازي تا پايان ليگ باقي بود، پرسپوليس هفت امتياز با سپاهان فاصله داشت و بايد به انزلي مي‌رفت و با ملوان روبه‌رو مي‌شد. برد برابر ملوان آنها را به بازي‌ها برگرداند. آنها براي قهرماني به چهارده امتياز از شش بازي باقي مانده نياز داشتند. پيروزي برابر سايپا بسيار راضي كننده بود و آنها را به قهرماني نزديك‌تر كرد.

قطبي روز پيش از ديدار پاياني فصل برابر سپاهان گفت: «هواداران پرسپوليس، بهترين هواداران دنيا هستند.» او پس از پايان بازي و پيروزي برابر سپاهان و قهرماني در ليگ ايران گفت: «هرگز چنين صحنه‌هايي را در تمام عمرم نديده‌ام. مي‌خواستم در قلب هواداران جايي داشته باشم و در حال حاضر بسيار شادمانم زيرا توانسته‌ام موجب شادي آنها شوم. اين قهرماني را به آنها تقديم مي‌كنم.»

پيشنهاد بسياري از روزنامه نگاران و دوستان قطبي به او اين بوده است كه با پرسپوليس قهرمان شو و سپس اين تيم را ترك كن. گاهي اوقات قهرماني لازمه‌ي ماندن يك مربي در يك تيم نيست ولي شايد او در اين تيم بماند
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالإثنين مايو 26, 2008 8:46 am

به نظر خود من هم آقاي قطبي براي اينكه در ايران محبوب بماند بايد اين تيم رو ترك كنند و از كشور در اوج محبوبيت خارج شوند . موضوعي كه روزنامه گاردين به اون اشاره كرده. متاسفانه جو فوتبل ايران به گونه ايست كه كساني كه چهار سال در يك تيم بازي ميكنند احساس ميكنند اين تيم ارث پدري اوناست كه نمونه بارز اين مدعا حميد استيلي در پيروزي و ناصر حجازي در استقلاله . شايد بعد از بررسي اين دو نفر و مشكلاتي كه اين فصل اين دو تيم داشتند به اين نتيجه برسيم كه ناصر حجاز و افراد منسب به او در استقلال چگونه شخصيت مربي بزرگي چون كريمي رو خورد كردند و مانع كسب موفقيت توسط او شدند . و در پيروزي نيز بازيكنان نزديك به استيلي اين وضع رو براي قطبي ايجاد كردند . اگر قطبي از پيروزي رخت سفر بر بندد و ين تيم فصل آينده را با استيلي به نتايج خوبي دست پيدا نكند آن زمان است كه قدرت لاب اشخاص بي سواد در ايران بيش از پيش واضج ميشود
مسعود

مسعود

تعداد پستها : 122
Registration date : 2008-03-19

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالثلاثاء مايو 27, 2008 12:12 am

شاید دلیل اصلی محبوبیت آقای قطبی و همچنین موفقیت ایشون رو این بذاریم بد نباشه . صداقت .
ایشون از روزی که به ایران آ»دند با صداقت با مسائل برخورد کردند . با صداقت با هوادارانشون برخورد کردند . جواب خبرگذاری ها رو با صداقت دادند و از همه مهمتر آرامش ایشون در حاشیه های اطراف تیم بود .
شاید اگر استیلی در پیروزی نمی بود این تیم چند هفته مانده به پایان فصل قهرمان ایران میشد . بازیهای زیبای تیم پیروزی باعث شد هواداران این تیم نیز مثل هواداران استقلال در زمان امیر قلعه نوعی با تیم آشتی کنند و در هیچ بازی کمتر از 50000 نفر در ورزشگاه نباشند . بی شک حضور هواداران باعث دلگرمی بازیکنان خواهد شد .
در مورد اصول فنی آقای قطبی با توجه به اینکه همکار مربیان بزرک فوتبال جهان بودند نیز با مربیان ایرانی تفاوت زیادی داشت بطوریکه نیکبخت واخدی یا پدر حاشیه سازان پیروزی تمرینات قطبی را مورد تمسخر قرار میدهد . اما دیدم با این تمرینات این تیم نه از لحاظ روحی کم آورد نه جسمی و نه فنی .
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالسبت مايو 31, 2008 4:41 am

با توجه به اينكه آقاي قطبي رفتن رو به ماندن ترجيح دادن ميشه براحتي سنگ اندازي هاي استيلي رو حدس زد . به نظر من پرسپوليس با استيلي نميتونه نتيجه بگيره و بايد يك شكست بزرگ براي كاشاني در همين اول فصل نقل و انتقالات ثبت كرد هر چند هنوز چيزي معلوم نيست
مسعود

مسعود

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالإثنين يونيو 02, 2008 12:11 pm

به نظر من از دلايل موفقيت قطبي و محبوبيت اون بي شك راستي او در برابر مردم بود . ضمن اينكه قطبي بر خلاف مربيان ساير تيم ها هم بازيكنان و هم كادر مربيان رو براش تحميل كردند اما ميبينيم او بدون اعتراض بكارش ادامه داد و موفق شد قولي رو كه داده بود به سر انجام برسونه
من ب احترام به اين شخصيت براي او آرزوي بهترين ها رو از خدا دارم
مسعود

مسعود

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالإثنين يونيو 02, 2008 12:17 pm

اينو تو يه خبرگزاري ديدم گفتم بد نيست شمام بخونيد . بعضي جاهاش واقعيات فوتبال كثيف ايرانه

اين بار بر خلاف زمان استقبال تاريخي از خاوير کلمنته فرودگاه امام به شکل عجيبي تغيير کرده. صف هاي طولاني در جلوي گيت هاي پروازهاي خروجي نشان مي دهد پروژه تغيير محل پروازهاي خارجي از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام پس از سه سال سرانجام با خوشي به پايان رسيده. چيز ديگري که جلب توجه مي کند فروشگاه ها و غرفه هايي است که در فرودگاه تاسيس شده تا مسافران، همراهان و حتي خبرنگاراني که بايد ساعت ها در انتظار باشند، بتوانند راحت تر اين دقايق طولاني را پشت سر بگذارند. اما از همه عجيب تر حضور تعداد زيادي خبرنگار و عکاس است که اين بار نه براي استقبال از کسي بلکه براي بدرقه مربي به اين فرودگاه آمده اند که در يک سال گذشته چهره اصلي ورزش ايران بود. وقتي به ياد چگونگي رفتن مربيان خارجي چه موفق و چه ناکام از ايران مي افتيم و آن را با رفتن قطبي از ايران مقايسه مي کنيم به نتيجه متفاوتي مي رسيم. اين بار همان طور که خوش استقبال بوديم براي قطبي خوش بدرقه هم بوديم و قطعاً اين به دليل رفتار و کردار اوست. اينجا فرودگاه امام ساعت 30/2 صبح روز يکشنبه. فرودگاه امام بامداد يکشنبه ميهماني ويژه دارد. افشين قطبي در 10 ماه گذشته و از زمان حضورش در ايران بارها از اين فرودگاه به دوبي رفت اما هيچ کدام از سفرهاي اين مربي ايراني-امريکايي به دوبي آنقدر پر حاشيه نبود. حتي آن روزهايي که پس از نتايج بد پرسپوليس شايعه شده بود که افشين قصد دارد با سفر به دوبي براي هميشه ايران را ترک کند، آنقدر خبرنگار، عکاس و هوادار به فرودگاه امام نيامده بودند اما تاريخ فوتبال ايران يکشنبه دوازدهم خرداد را فراموش نخواهد کرد. همان طور که پيش از اين بيست و سوم مرداد 86 را فراموش نکرده بود. به غير از تعداد زيادي خبرنگار و عکاس که براي بدرقه قطبي به فرودگاه آمده بودند مردم عادي خبر نداشتند که قرار است قطبي از اين فرودگاه ايران را ترک کند. کنجکاوي آنها با ديدن دوربين هاي تلويزيوني و عکاسي بيشتر مي شد. حس کنجکاوي آنها هم با جوابي که از خبرنگاران مي شنيدند آرام مي شد. اگر تا قبل از اين، جلوي ورودي پروازهاي خروجي فرودگاه تنها تعدادي خبرنگار و عکاس منتظر قطبي بودند با پيچيدن خبر حضور قطبي در فرودگاه تعداد زيادي از مسافران و همراهان آنها هم براي ديدن سرمربي سابق پرسپوليس به جمع خبرنگاران اضافه شدند، به طوري که پليس فرودگاه براي سر و سامان دادن به ورودي فرودگاه مجبور شد از نيروهاي اضافي استفاده کند. انتظارها تا ساعت 15/3 طولاني شد. پرادوي مشکي برادر قطبي جلوي در ورودي ترمز کرد. حبيب کاشاني، افشين قطبي و بانو يوروم از ماشين پياده شدند. قطبي انتظار اين همه خبرنگار و عکاس را در آن ساعت نداشت و با خنده به آنها گفت؛ شما همه جا هستيد. تي شرت قرمز و چشمان خواب آلود قطبي بيش از همه چيز جلب توجه مي کرد. پس از اينکه قطبي در ميان فلاش دوربين عکاسان وارد سالن فرودگاه شد مسافران و همراهان آنها يکي يکي جلو آمدند. افشين هم سعي مي کرد به حرف تمامي آنها گوش کند. يکي از دليل رفتن اش مي پرسيد، يکي هم از آينده اش. قطبي هم خيلي کوتاه و تلگرافي جواب همه را مي داد. او که در آخرين مصاحبه خود گفته بود هيچ وقت نتوانسته در ايران استراحت کند و بيشتر وقت اش به دادن امضا به هواداران گذشته، مثل هميشه به هواداران خنديد. قطبي در آن مصاحبه گفته بود؛ در اينجا بايد هميشه بخندي و اگر يک دفعه خنده روي صورتت نباشد مردم مي گويند چرا آنقدر قيافه مي گيري. براي اينکه مردم خيال نکنند که او قيافه گرفته تا آخرين لحظه حضورش در بين مردم خنديد، هرچند غم رفتن در چهره اش مشخص بود. قطبي درباره لحظه رفتنش از ايران گفت؛ تصور مي کنم روزي که به ايران آمدم لحظه بسيار احساسي بود و اکنون که ايران را ترک مي کنم، خيلي تلاش مي کنم که جلوي اشک هايم را بگيرم اما با ايران خداحافظي نمي کنم و اطمينان دارم که رفتنم کوتاه است چرا که ايران کشور من است و در اين مدت مردم ايران عشق و احساس خود را به من دادند. اين آخرين جمله يي بود که قطبي پيش از رفتن اش از ايران گفت. قرار است او شهريور براي فروش يکي از تابلوهاي نقاشي بانو يوروم و هديه اين پول به کودکان سرطاني به تهران برگردد. در شرايطي قطبي مانند يک قهرمان بدرقه شد که او پس از 10 ماه حضور در ايران به هدف اصلي اش يعني تيم ملي نرسيد. با اين حال او خوب مي داند که آلترناتيوي جدي براي دايي در تيم ملي است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در آخرين گفت وگويش پيش از ترک تهران گفت؛ اميدوارم بسيار زود به ايران بازگردم. افشين قطبي با وجود جدايي از باشگاه پرسپوليس تهران اضافه کرد؛ صددرصد به ايران باز خواهم گشت و اطمينان داشته باشيد که در ايران تنها باشگاهي که حاضر به کار با آن هستم، پرسپوليس است. هر بازيکن يا مربي با يک بار حضور در پرسپوليس براي هميشه پرسپوليسي مي شود. قطبي درباره دليل ترک تيم فوتبال پرسپوليس نيز گفت؛ شايد بهتر است در اين باره صحبت نکنيم اما پرسپوليس بايد در آسيا بازي مي کرد و اين کار امکانات، فرهنگ و شرايطي مي خواست که شايد فوتبال ما در حال حاضر نمي توانست آنها را برآورده کند. من انتظارم بسيار بالا بود؛ چرا که اگر مي خواستم در پرسپوليس بمانم بايد اين تيم را قهرمان آسيا مي کردم. من نمي توانم حرف قهرماني را بزنم اما به آن عمل نکنم. شايد عده يي اين تصميم من را از روي ترس بدانند اما من شجاعانه تصميم گرفتم پرسپوليس را ترک کنم. من در ابتداي ليگ برتر به عنوان مربي پرسپوليس گفتم تيم را قهرمان مي کنم و خوشبختانه با کمک هواداران توانستيم قهرماني را به دست آوريم اما براي قهرماني در آسيا نيز شرايط مختلفي وجود داشت. اکنون ترجيح مي دهم به کشورهاي ديگري بروم و تجربه هاي مختلفي داشته باشم. مشکل ديگر من بحث خانواده ام بود. ما واقعاً خسته بوديم. پس از سه جام جهاني و حضور در بازي هاي آسيايي و باشگاهي مختلف نياز به استراحت داشتم و تصور مي کنم ديگر در اين روزها انرژي کار در کنار پرسپوليس را نداشتم. تيمي که مي خواهد در آسيا موفق شود بايد از هم اکنون با قدرت کارش را آغاز کند و چون دوست ندارم در کارم از هدفم کوتاه بيايم و با توجه به خستگي که داشتم از پرسپوليس جدا شدم

واقعا اينه اون شخصيتي كه مردم دوسش دارند . لنگ اگر امسال تيم شد بخاطر همين مربي بود . هيچ كس مشكلاتي رو كه استيلي براش با نيك بخت و رضايي و ماماني درست كرد از ياد نمي بره
yaser

yaser

تعداد پستها : 56
Registration date : 2008-06-02

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالسبت يونيو 07, 2008 7:35 am

به نظر من هم ادبيات آقاي قطبي - طرز برخورد ايشون و تجربه كاري ايشون باعث قهرماني اين تيم شد . اما بايد ديد آيا امسال با استيلي كه اون همه مشكلات براي آقاي قطبي درست كرد پيروزي نتيجه اي خواهد گرفت
Admin
Admin
Admin
Admin

پستعنوان: رد: بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7   بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7 Emptyالأحد يونيو 08, 2008 12:21 am

اين تايپيك براي نتيجه گيري در مورد تيم پرسپوليس موقتا قفل ميشه

بررسي عملکرد تيم هاي حاضر در ليگ 7
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-